júl 2021
po ut st št pi so ne
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
             

Čo priniesol mesiac: „Jún 2021“

Zaujímavý webinár, či skvelé výsledky na medzinárodnej mládežníckej scéne, alebo pozvánka na premiérový turnaj v Airbedmintone, ktorý sa bude konať počas letného Olympijského festivalu v Šamoríne...aj taký bol mesiac jún, ktorý ste s nami strávili.


Webinár

Vychutnajte si hodinku s našimi reprezentantmi, ktorí mali možnosť klásť otázky špeciálnemu hosťovi, a to dánskemu reprezentantovi Hansovi Kristianovi Vittinghusovi. Čítajte viac.

Medzinárodné turnaje

Andrej Suchý (BKK Sliač), Matúš Poláček (KBC Košice) a Johanka Ivanovičová (Spoje Bratislava). Traja hráči, ktorí skúsili šťastie a využili možnosť štartovať na dobre obsadenom medzinárodnom podujatí v susednom Rakúsku. Čítajte viac.

Od medaily len malý kúsok... Sofia Slosiariková zažiarila na medzinárodnom juniorskom turnaji v španielskej La Nucíi, keď sa v 64-kovom pavúku dvojhry dievčat predrala až do štvrťfinále. Čítajte viac.

24.-27.júna sa v srbskom meste Novi Sad konali medzinárodné turnaje Serbian U17 International a Serbian Youth International. Početná slovenská výprava zanechala dobrý dojem, pričom mládežníkom z Košíc sa ušla aj medaila. Čítajte viac.

Projekt U15

26.-30.mája prebiehalo v Trenčíne prvé z plánovaných sústredení Projektu U15, ktoré viedli Lukáš Klačanský a Marián Šulko. Čítajte viac.

23.-27.júna sa vo Zvolene uskutočnilo aj v poradí druhé sústredenie Projektu U15, na ktorom tréneri projektu privítali opäť 16 hráčov. Čítajte viac.

Z domova

Ukáž celému Slovensku svoj športový sen! Tak znie motto 6. ročníka grantového programu Ukáž sa!, ktorý vyhlasuje Nadácia Slovenského olympijského a športového výboru. Jeho cieľom je podporiť mladých športovcov na ceste za ich najväčšími snami. Nadácia Slovenského olympijského a športového výboru medzi 25 finalistov rozdelí v prvom kole 34 000 eur. Čítajte viac.

Už onedlho oslávi Slovenský zväz bedmintonu svoje 60.výročie. Pri tejto príležitosti sme sa pozreli na to, ako sa Slovákom darilo vo svete, a aké najvyššie umiestnenia zaznamenali na Majstrovstvách Európy či sveta.... Čítajte viac.

Zažite atmosféru Olympijského festivalu a zašportujte si priamo v dejisku jeho konania! Slovenský zväz bedmintonu ponúka jedinečnú možnosť vyskúšať si Airbedminton, a to priamo v Šamoríne, kde sa 25.júla uskutoční turnaj trojíc... Čítajte viac.

Zo sveta

Olympijské hry v japonskom Tokiu sa nezadržateľne blížia a Carolina Marin bola ako obhajkyňa zlata z Ria 2016 najväčšou adeptkou na zisk titulu. Španielska bedmintonistka ale vydala vyhlásenie, v ktorom oznámila, že sa olympiády nezúčastní. Čítajte viac.

16.júna 2021 sa uskutočnilo virtuálne mediálne podujatie organizované Svetovou federáciou, na ktorom boli do Siene slávy BWF uvedení zlatí olympijskí medailisti z Číny, Zhang Ning, Cai Yun a Fu Haifeng. Čítajte viac.

Olympijský víťaz v štvorhre mužov a majster sveta z roku 2007, Indonézan Markis Kido, zomrel vo veku 36 rokov, po tom čo skolaboval počas priateľského zápasu v Jakarte, ktorý sa konal v pondelok, 14.júna 2021. Čítajte viac.

Svetová bedmintonová federácia aktualizovala turnajový kalendár turnajov pre sezónu 2021. Čítajte viac.

 

2. 7. 2021

Blížiace sa podujatia