september 2021
po ut st št pi so ne
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
             

Čo priniesol mesiac: „August 2021“

V auguste sme Vám ponúkli niekoľko rozhovorov, no hlavným ťahákom boli medzinárodné podujatia, na ktorých Slováci žali úspech.


Rozhovory

Lukáš Kudláč je jedným z členov juniorského reprezentačného tímu. Ako sám priznal, aj vďaka online tréningom, ktoré počas lockdownu absolvovali spoločne s ostatnými hráčmi, ostal ako tak v kondícii a hlavne motivovaný...Čítajte viac.


Reprezentantka v kategórii do 17 rokov Lea Výbochová si „lockdownový“ čas krátila aj čítaním kníh. Ako jednej z mála sa jej podarilo štartovať aj na medzinárodnom turnaji, kde zaznamenala pekný úspech... Čítajte viac.

Martina Repiská ako naša úspešná olympionička má pred sebou skvelú budúcnosť...už teraz sa môžeme tešiť na to, že päťnásobná majsterka Slovenska sa pokúsi o kvalifikáciu aj na Olympiádu 2024 v Paríži, a pomôcť na jej ceste by jej malo aj zaradenie do strediska VŠC Dukla Banská Bystrica. Viac už prezident SZBe Anton Siažik. Čítajte viac.

Reprezentantka oddielu Spoje Bratislava, Johanka Ivanovičová, má všetko dokonale naplánované a svoju letnú prípravu sústredila na jeden z cieľov, ktorým rozhodne boli Majstrovstvá Európy do 17 rokov. Čítajte viac.

Ponúkli sme Vám aj ohlasy Natálie Tomčovej a Simeona Suchého. Naty na juniorskom turnaji v Pécsi zaknihovala fantastický výsledok, keď sa v dvojhre dievčat predrala až do finále a prehrala len s prvou nasadenou domácou hráčkou. Simeon si na konto pripísal bronz v štvorhre, a to po boku Borisa Karpjáka. V dvojhre zaznamenal štvrťfinálovú účasť, s ktorou ako sám tvrdí, spokojný veru nie je.Čítajte viac.


Juniorská reprezentantka Sofia Slosiariková nám prezradila čo sa udialo na turnaji v Dánsku, prečo zápas s nasadenou Švédkou nedohrala. Čítajte viac. 


V druhej časti našich ohlasov z juniorského turnaja v Maďarsku ste sa dozvedeli ako svoj úspech vnímajú hráči z oddielu PBA Prešov, Boris Karpják a Júlia Chmurovičová. Boris si v Pécsi na konto pripísal dva bronzy, a to práve s Julkou v mixe, a so Simeonom Suchým v štvorhre. Čítajte viac.

Sústredenia

Juniorskí reprezentanti Sebastián Kadlec, Peter Radoczi, Olívia Kadlecová a Natália Tomčová, vymenili tréningové podmienky na Slovensku za dvojtýždňový pobyt v poľskom národnom centre. Čítajte viac.

Tretie sústredenie Projektu U15... Vo Zvolene, sa 16.-19.augusta, stretne 14 hráčov, ktorí pod vedením trénerov Lukáša Klačanského a Mariána Šulka absolvovali niekoľko tréningových jednotiek. Čítajte viac.

Od pondelka, 23.augusta prebiehalo v zvolenskej RATES aréne ďalšie zo série reprezentačných sústredení. To je ale tentoraz trochu iné, pretože hráčov čakal po tréningovom procese presun na turnaje. Čítajte viac.


Medzinárodné turnaje

Milan Dratva so Sofiou Slosiarikovou sa na turnaji v dánskom Esbjergu dlho neohriali... Obaja svoju turnajovú púť ukončili hneď vo svojich úvodných kvalifikačných stretnutiach. Čítajte viac.

Juniorská reprezentantka Sofia Slosiariková pridala na svoje konto ďalší vynikajúci výsledok. Na medzinárodnom turnaji IBEDROLA Spanish Junior Open sa totiž ako ôsma nasadená hráčka predrala do štvrťfinále, kde po tuhom boji prehrala s turnajovou jednotkou. Čítajte viac.

Juniorskí reprezentanti pod vedením trénera Tibora Kesslera zaknihovali na turnaji v Maďarsku striebro v dvojhre dievčat, bronz v mixe ako aj v štvorhre chlapcov. O medailové pozície sa pričinili Natália Tomčová v dvojhre, a Boris Karpják s Júliou Chmurovičovou a Simeonom Suchým v mixe a štvorhre. Čítajte viac.

Okrem Maďarska malo Slovenska vďaka Sofii Slosiarikovej a Milanovi Dratvovi zastúpenie na ďalších dvoch turnajových frontoch. Ani jeden zo spomínaných však veľký úspech nezaznamenal... Čítajte viac.

Z domova

21.augusta sa v Žiline odohral Airbedmintonový turnaj, ktorý bol zorganizovaný na pôde Beach Sports Clubu. Skvelú atmosféru na piesku si prišlo užiť celkovo 12 dvojíc. Čítajte viac.

Zo sveta

V rámci sezóny 2021 nás ešte čaká niekoľko veľkolepých podujatí. Niektoré z nich neobídu ani slovenských reprezentantov. Tešiť sa môžete na dávku skvelého svetového bedmintonu... Čítajte viac.

9.-17.októbra sa v dánskom Aarhuse odohrá finálový turnaj Majstrovstiev sveta mužských a ženských družstiev. Kto bude proti komu stáť, a na aké stretnutia sa v základných skupinách môžete tešiť? Čítajte viac.

Sudirman Cup, alebo Majstrovstvá sveta zmiešaných družstiev sa tento rok uskutočnia vo fínskom meste Vantaa, konkrétne 26.septembra až 3.októbra 2021, a bude to vôbec po prvýkrát čo bude Fínsko hostiteľom tak prestížneho podujatia BWF. Čítajte viac.

13. 9. 2021