29
30
31

Polish International: Premiéra nevyšla

Uplynulý týždeň sa súrodenecké duo Kadlecovcov predviedlo na International Series podujatí v poľskom Zakopanom. Premiérový štart na zahraničnom okruhu dospelých ale Sebastiánovi s Olíviou nevyšiel podľa predstáv...

Slováci si zahrali kvalifikáciu, a to v mixe a dvojhre žien. V mixe nastúpili naši juniori proti súperom z Írska, ktorými boli Mark Brady/Moya Ryan. Po 21-minútach a výsledku 21:12, 21:16 odchádzali súrodenci z kurtu ako porazení.

Nasledovala dvojhra žien, kde mala Olívia nastúpiť proti nasadenej kvalifikantke, Ukrajinke Valeriyi Rudakovej. Tá ale na turnaj nedorazila, a tak Slovenka postúpila do ďalšieho kola a ďalšieho hracieho dňa bez boja.

Slovinka Nike Brajkovič, ďalšia Olíviina súperka, inak 550. hráčka svetového rebríčka si na konto pripísala výhru po výsledku 21:9 v prvom sete, a po skreči za stavu 11:4 v druhom sete.

Olívia si totiž štart na turnaji nechcela za nič na svete nechať ujsť, a na podujatie nastúpila aj napriek zdravotným problémom. Tie ju obmedzovali od prvého zápasu, ale ako správna bojovníčka, zápasy skúsila odohrať. Nakoniec sa však skreču v stretnutí nevyhla...