Sudirman Cup: Dvanástka pre Čínu

4. 10. 2021
Repete finálového stretnutia Majstrovstiev sveta zmiešaných družstiev z roku 2019 medzi Čínou a Japonskom malo opäť trpkú príchuť pre Japoncov... Číňania si po výhre 3:1 pripísali na konto už dvanásty triumf zo šampionátu.

Čína a Japonsko sa rovnako ako v sezóne 2019 stretli vo finálovom dueli Majstrovstiev sveta zmiešaných družstiev, potom čo Číňania v semifinále deklasovali Kóreu 3:0, a Japonci porazili Malajziu po výsledku 3:1.

Úvodný duel mužskej štvorhry, v ktorom proti sebe stáli He Ji Ting/Zhou Hao Dong a Takuro Hoki/Yugo Kobayashi zvládli po troch setoch a 75-minútach na kurte lepšie prví spomínaní, ktorí obhajcov poslali do vedenia.

Nasledovala dvojhra žien a Akane Yamaguchi verzus Chen Yu Fei. Japonská hráčka za poslednú dobu veľa oslnivých výsledkov neuhrala, no s olympijskou víťazkou si pozitívnu zápasovú bilanciu udržala. Japonka svoj tím nesklamala a po napínavom dueli dorovnala stav stretnutia na 1:1.

Svetová jednotka Kento Momota veru šťastie nemal. Šampionát mu rozhodne nevyšiel podľa predstáv a svoj tím v dôležitých okamihoch nepodporil. S Číňanom Shi Yu Qim odohral vyrovnané stretnutie, ktoré trvalo celkovo 61-minút, ale víťazne z neho vzišiel práve Shi, ktorý famóznym výkonom poslal Čínu opäť do vedenia.

Japonskou nádejou na zotrvanie v boji o zlato boli Mayu Matsumoto a Misaki Matsutomo. Čínske reprezentantky Chen Qing Chen s Jiou Yi Fan ale pokračovanie stretnutie rázne odmietli, a po setoch 21:17, 21:16 priniesli na čínsku lavičku víťazný bod.

Dvanásty titul pre Čínu, ďalšie striebro pre Japonsko...a my pokračujeme už 9.októbra veľkolepým finále Thomas a Uber Cupu.