29
30
31

Hungarian International: Vargová s troma víťaznými zápasmi

Najúspešnejšou členkou výpravy spomedzi Slovákov, ktorí štartovali na medzinárodnom turnaji v Maďarsku, sa stala Katarína Vargová, ktorá sa z kvalifikácie predrala do hlavnej súťaže, kde dokonca zaznamenala ďalší víťazný zápas.

Katka si v druhom kole kvalifikácie poradila s Fínkou Hannou Karkaus hladko v dvoch setoch. Nasledoval duel o postup do hlavnej súťaže, v ktorom si sily zmerala s Bulharkou Kaloyanou Nalbantovou. Ani v tomto stretnutí Katka nezaváhala, a po výsledku 21:13, 21:16 si zaistila účasť v hlavnom pavúku, kde ju v prvom kole čakala nasadená domáca nádej.

Turnajová šestka Daniella Gonda bola ako 162.hráčka svetového rebríčka v stretnutí favoritkou. Naša reprezentantka sa ale chopila šance, a po 54-minútovom zápase s konečným výsledkom 17:21, 26:24 a 21:14 si na konto pripísala cenný skalp ako aj postup do druhého kola International Series podujatia. Druhé kolo sa ale pre Katku stalo maximom. Dánka Frederikke Lund bola už nad sily našej ešte stále úradujúcej majsterky a Katka sa po výsledku 8:21, 15:21 s turnajom rozlúčila.

Víťazný zápas v kvalifikácii zaznamenala aj Natália Slobodová, ktorá v trojsetovej dráme zdolala Chorvátku Barbaru Janičić. Stopku jej však v ďalšom kole vystavila indická reprezentantka Likhita Srivastava.

Milan Dratva, ktorý tiež nastúpil v hlavnej súťaži nie je po zranení ešte stále v poriadku, a tak duel proti Indovi Meirabovi Luwangovi Maisnamovi musel v druhom sete za stavu 13:9 skrečovať.