Welsh International: Tri stretnutia K.Vargovej

3. 12. 2021
Slovenská reprezentantka Katarína Vargová si na International Challenge podujatí v Cardiffe zahrala dve dvojhry a jednu štvorhru. Jej cesta turnajom sa skončila v kvalifikácii „singlu“, a v prvom kole „deblu“.

Katka vstúpila do súťaže víťazne, keď v stredajšom kvalifikačnom dueli zvíťazila nad Angličankou Carou Collins, a to po setoch 21:14, 21:9. V druhom, zároveň postupovom kole narazila na ďalšiu Angličanku Alexandru Oprisan, ktorá napríklad na turnaji Cyprus International dokráčala do štvrťfinále. Katka síce bojovala, no po 32-minútach strávených na kurte a výsledku 21:14, 21:19 v prospech súperky, odchádzala ako porazená.

Partnerkou v štvorhre jej bola ďalšia Angličanka, Abbygael Harris a súperkami Francúzky Tea Margueritte/Anna Tatranova. Do duelu vstúpil lepšie anglicko-slovenský pár, ktorý prvý set ovládol pomerom 21:7. V dramatickej koncovke druhého setu (20:22) ale dominovali Francúzky, ktoré nakoniec vo svoj prospech získali aj set tretí, a to hladko 10:21.