máj 2022
po ut st št pi so ne
           
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
         

MSR veteránov: Výsledkový servis

Ktorí hráči obsadili na tohtoročných Majstrovstvách Slovenska veteránov medailové pozície? S istotou vieme, že najúspešnejšími účastníkmi sa stali Lukáš Konárek a Darina Željazkovová, keď si na krk zavesili dve zlaté a jednu striebornú medailu. No stáť dvakrát na stupni pre víťazov sa podarilo napríklad aj Ladislavovi Tomčkovi, Róbertovi Cypriánovi, Ľubomírovi Budinskému, Ľube Hanzušovej či Kataríne Minarovičovej.


Krátky článok nám poslal organizátor turnaja Juraj Piovarči.

„29. ročník Majstrovstiev Slovenska veteránov v bedmintone usporiadala TJ CEVA Trenčín v športovej hale na Ostrove v Trenčíne, na desiatich kurtoch za účasti 92 hráčov (64 mužov a 28 žien) z 24 oddielov (Spoje Bratislava, Fénix Bratislava, BPR Bratislava, Koliba Bratislava, MBK Malinovo, BK Šamorín, BK Nitra, BENNI Nitra, BarBar Skalica, Slávia Trnava, Pohoda Trnava, CEVA Trenčín, BK MI Trenčín, AS Trenčín, BKR Púchov, AC UNIZA Žilina, BK Zákamenské levy, PBA Prešov, KPŠ Košice, Loko Košice, ATU Košice, BKT Trebišov a Victory Trebišov).“

„Kvôli nižšej účasti hráčov sa všetky plánované súťaže neuskutočnili. Hrali sa DM 35+ až 55+, DŽ 35+ až 60+ a všetky párové disciplíny 35+, 40+, 50+ a ešte ŠM 60+. Celkovo sa teda uskutočnilo 22 súťaží.“

„Najúspešnejšími účastníkmi majstrovstiev sa stali Lukáš Konárek a Darina Željazkovová, ktorí si vybojovali po dve zlaté a jednu striebornú medailu. Najstaršími účastníkmi boli Jaroslav Kozák (roč.1943) a Tatiana Krajmerová (1961). Finalisti a semifinalisti obdržali medaile a diplomy.“

„Po vyhlásení víťazov a odovzdaní cien, ktoré vykonal prezident SZBe p. Anton Siažik, sa uskutočnilo v reštaurácii športovej haly neformálne posedenie účastníkov.“

*kompletné výsledky spolu s pavúkmi nájdete v sekcii výsledkov po ich spracovaní

Dvojhra mužov 35+

1.Ladislav Tomčko (Lokomotíva Košice)

2.Lukáš Konárek (Spoje Bratislava)

3.-4. Filip Gajdoš (MBK Malinovo), Michal Ivančík (ŠK BENNI Nitra)

Dvojhra mužov 40+

1.Ľubomír Jankovič (BARBAR Skalica)

2.Peter Minarovič (AŠK Fénix Bratislava)

3.-4. Branislav Hromník (CEVA Trenčín), Peter Švacho (BK MI Trenčín)

Dvojhra mužov 45+

1.Ondrej Milec (AC UNIZA Žilina)

2.Radoslav Širák (Victory Trebišov)

3.-4. Anton Tekeľ (BKR Púchov), Marek Neuman (BK Nitra)

Dvojhra mužov 50+

1.Róbert Cyprián (CEVA Trenčín)

2.Peter Socha (Spoje Bratislava)

3.-4. Martin Láznik (MBK Malinovo), Stanislav Kurimai (PBA Prešov)

Dvojhra mužov 55+

1.Jarolím Vícen (Spoje Bratislava)

2.Peter Scholtz (ŠKB Koliba Bratislava)

3.-4. Ivan Kuhn (BPR Bratislava), Ján Sedláček (KYKLOP Martin)

Dvojhra mužov 60+

1.Ľubomír Budinský (Spoje Bratislava)

2.Vladimír Šteffan (KPŠ Košice)

3.-4. Marián Fecko (Slávia Trnava), Ján Šišovský (BK MI Trenčín)

Dvojhra mužov 65+

1.Zdeněk Valášek (PBA Prešov)

2.Juraj Piovarči (CEVA Trenčín)

3.-4. Milan Purdeš (KPŠ Košice), Vladimír Čáni (KPŠ Košice)

Dvojhra mužov 70+

1.Štefan Sand (ATU Košice)

2.Emil Bodnár (KPŠ Košice)

3.Igor Kalina (Spoje Bratislava)

Dvojhra mužov 75+

1.Jaroslav Kozák (Lokomotíva Košice)

2.Mikuláš Bodo (Lokomotíva Košice)

Dvojhra žien 35+

1.Darina Željazkovová (ŠK BENNI Nitra)

2.Evka Domaničova (Victory Trebišov)

Dvojhra žien 40+

1.Katarína Minarovičová (AŠK Fénix Bratislava)

2.Katarína Tekeľová (KYKLOP Martin)

3.-4. Dáša Egriová (AC UNIZA Žilina), Andrea Benešová (MBK Malinovo)

Dvojhra žien 45+

1.Jana Marková (MBK Malinovo)

2.Alžbeta Streharski (Spoje Bratislava)

3.-4. Sylvia Hlavačková (SC Pohoda Trnava), Renáta Tarasseková (BK Nitra)

Dvojhra žien 50+

1.Adriana Eliášková (CEVA Trenčín)

2.Jiřina Vančíková (BK Šamorín)

3.Alena Očvárová (KPŠ Košice)

Dvojhra žien 55+

1.Tatiana Dancáková (KPŠ Košice)

2.Zuzana Alexandrová (KPŠ Košice)

3.Eva Scholtzová (ŠKB Koliba Bratislava)

Dvojhra žien 60+

1.Ľuba Hanzušová (KPŠ Košice)

2.Ľudmila Šterdasová (ŠK BENNI Nitra)

3.Tatiana Krajmerová (ŠK BENNI Nitra)

Štvorhra mužov 35+

1.Ladislav Tomčko/Lukáš Konárek (Lokomotíva Košice/Spoje Bratislava)

2.Filip Gajdoš/Marek Neuman

3.-4. Hricinda/Vaľovčin, Serbák/Ivančík

Štvorhra mužov 40+

1.Peter Švacho/Branislav Hromník (BK MI Trenčín/CEVA Trenčín)

2.Dušan Urbánek/Ľubomír Jankovič (BARBAR Skalica)

3.-4. Ondrej Milec/Radoslav Širák (AC UNIZA Žilina/Victory Trebišov), Dušan Macášek/Róbert Trubačík (AC UNIZA Žilina)

Štvorhra mužov 50+

1.Bohumil Kašela/Stanislav Kurimai (PBA Prešov)

2.Martin Láznik/Jarolím Vícen (MBK Malinovo/Spoje Bratislava)

3.-4. Miroslav Klimo/Peter Scholtz (CEVA Trenčín/ŠKB Koliba Bratislava)

Štvorhra mužov 60+

1.Ľubomír Budinský/Marián Fecko (Spoje Bratislava/Slávia Trnava)

2.Juraj Piovarči/Štefan Starosta (CEVA Trenčín)

3.-4. Marián Bilic/Igor Kalina (BK Šamorín/Spoje Bratislava), Vladimír Šteffan/Zdeněk Valášek (KPŠ Košice/PBA Prešov)

Štvorhra žien 35+

1.Darina Željazkovová/Renáta Tarraseková (ŠK BENNI Nitra/BK Nitra)

2.Evka Domaničová/Miriam Parihuzová (Victory Trebišov/BKT Trebišov)

Štvorhra žien 40+

1.Ivana Mrázová/Katarína Minarovičová (AŠK Fénix Bratislava)

2.Katarína Surmíková/Jana Marková (MBK Malinovo)

3.-4. Terézia Šlapková/Katarína Tekeľová (BKR Púchov/KYKLOP Martin), Monika Fekečová/Dáša Egriová (AC UNIZA Žilina)

Štvorhra žien 50+

1.Ľuba Hanzušová/Zuzana Alexandrová (KPŠ Košice)

2.Daniela Lukačková/Adriana Eliášková (CEVA Trenčín)

3.-4. Tatiana Dancáková/Alena Očvárová (KPŠ Košice), Ľudmila Šterdasová/Tatiana Krajmerová (ŠK BENNI Nitra)

Mix 35+

1.Lukáš Konárek/Jana Markechová (Spoje Bratislava/BK MI Trenčín)

2.Maroš Šoltés/Darina Željazkovová (ŠK BENNI Nitra)

3.-4. Filip Gajdoš/Andrea Benešová (MBK Malinovo), Jozef Pilát/Evka Domaničová (Victory Trebišov)

Mix 40+

1.Radoslav Širák/Anna Muranková (Victory Trebišov)

2.Ondrej Milec/Jana Marková (AC UNIZA Žilina/MBK Malinovo)

3.-4. Ľubomír Jankovič/Monika Fekečová (BARBAR Skalica/AC UNIZA Žilina), Martin Láznik/Katarína Surmíková (MBK Malinovo)

Mix 50+

1.Róbert Cyprián/Daniela Lukačková (BK MI Trenčín/CEVA Trenčín)

2.Bohumil Kašela/Adriana Eliášková (PBA Prešov/CEVA Trenčín)

3.-4. Marián Bilic/Jiřina Vančíková (BK Šamorín), Roman Valenčák/Ľuba Hanzušová  (KPŠ Košice)