Croatia Open: Dratva pre zranenie nedohral

23. 6. 2022
Natália Slobodová a Milan Dratva boli jedinými hráčmi, ktorí Slovensko reprezentovali na podujatí Croatia Open 2022.

Natálii sa nepodarilo postúpiť z kvalifikácie, a to ani v dvojhre, ani v štvorhre. V kvalifikácii dvojhry odohrala podľa očakávaní vyrovnaný duel so Slovinkou Ninou Kotar, ktorý po 53-minútach na kurte a výsledku 21:14, 19:21, 21:16 skončil úspešnejšie práve pre súperku.

Okrem dvojhry si Natália zahrala aj štvorhru. Jej spoluhráčkou bola Chorvátka Barbara Janičić. Dvojica vo finále kvalifikácie narazila na malajzijský pár, s ktorým uhrala 10 bodov v prvom a 7 bodov v druhom sete.

Víťazný zápas zaznamenal Milan. Ako nasadená jednotka si v prvom kole poradil so Švédom Richardom Kuhlom, ktorého porazil hladko v dvoch setoch. Druhé kolo bolo ale o niečom inom. Snaživý kanadský súper Victor Lai a vlhkosť v hale spôsobili, že Milan zápas nedohral... Jednoduché pošmyknutie sa a zranenie achilovky vyradili Milana z hry. Veríme však, že nie na dlho...