Slovak Youth U17

3. 10. 2022
Päť disciplín, víťazi z Poľska, hetrik poľskej reprezentantky Janko a trikrát striebro našich...

30.9.-2.10.2022 prebiehal pod hradom Matúša Čáka Trenčianskeho medzinárodný turnaj Slovak Youth U17, na ktorom ziskom troch zlatých medailí žiarila Poľka Maja Janko.

Prvý triumf Janko získala v mixe, keď sa spolu s Krzysztofom Podkowinskom ako nenasadený pár prebojovali až do finále, kde sa ich cestu pavúkom na vrchol snažili zastaviť Andrej Suchý a Johanka Ivanovičová, turnajové jednotky. Poliaci boli však na kurte vo všetkých činnostiach lepšími hráčmi a po výsledku 21:10, 21:11 mohli oslavovať výhru.

Johanka proti poľskej súperke stála aj vo finále dvojhry. Turnajová jednotka zo Slovenska verzus turnajová dvojka z Poľska. Napínavý zápas, ktorý mal v oboch setoch dramatickú koncovku. A práve koncovky setov patrili rozvážnejšej Maji Janko, ktorá našu jednotku porazila po výsledku 22:20, 22:20 a pripísala si na konto druhý triumf.

Do tretice sa Poľke podarilo zabodovať aj v štvorhre, po boku českej reprezentantky Barbory Bursovej. Súperkami česko-poľského páru boli vo finále české hráčky Nela Fliglová/Lucie Paterová, ktoré s nasadenými jednotkami uhrali 16 bodov v prvom a 10 bodov v druhom sete.

Dvojhru chlapcov ovládla turnajová osmička z Poľska. Bojovník Bartosz Punko si vo finále poradil s druhým nasadeným českým reprezentantom Marekom Čepelom, ktorého zdolal po setoch 21:17, 21:18.

Finálový duel štvorhry chlapcov prebehol opäť medzi dvoma najvyššie nasadenými pármi. Jednotky z Poľska, Mikolaj Morawski/Krzysztof Podkowinski a dvojky zo Slovenska, Andrej Suchý/Matúš Poláček. Andrej s Matúšom na kurte robili to najlepšie čo vedeli, na Poliakov to ale nestačilo. Jediné trojsetové finále, ktoré s konečným skóre 21:13, 17:21, 21:14 korunovalo poľských majstrov.