október 2018
po ut st št pi so ne
1
15
22
29
       
             

GP A U19: Najúspešnejšou hráčkou S.Stašková

  23. 10. 2017
Celoslovenský turnaj v kategórii do devätnásť rokov, ktorý sa 21.októbra konal v Košiciach, sa najviac vydaril Prešovčanke Sáre Staškovej, ktorá triumfovala vo dvojhre a štvorhre dievčat.

Aj napriek tomu, že turnaja v Košiciach sa nezúčastnila väčšina hráčov štartujúcich na majstrovstvách sveta, núdza o napínavé duely a skvelé výkony určite na pôde telocvične ZŠ Janigova nechýbala.

Prvými víťazmi „Áčkového“ turnaja v Košiciach sa stali reprezentanti oddielu DBK Bratislava, Alex Chudíc/Lucia Vojteková v mixe. Bratislavčania sa ako jediní prví nasadení hráči dokázali na turnaji prepracovať k víťazstvu. Vo finále si sily zmerali s tretím párom turnaja, Samuel Nečeda/Alžbeta Peruňská (KBC Košice/Fénix Bratislava), a aj napriek prehre v druhom sete, dokázali zápas dotlačiť do víťazného konca, takže sa po setoch 21:18, 15:21, 21:13 mohli radovať z výhry.

Finále dvojhry chlapcov patrilo druhému nasadenému Erikovi Bartošovi (BKK Sliač), ktorý si vo finále poradil so šiestym nasadeným Radoslavom Širákom (Victory Trebišov). Prvý nasadený Róbert Sabovčík (KBC Košice) skončil už v druhom kole, a to na rakete Benjamína Mravca. Práve Mravca potom v ďalšej ceste pavúkom zastavil už spomínaný finalista Širák.

U dievčat sa z výhry tešila štvrtá nasadená Sára Stašková (PBA Prešov), ktorá sa v pavúku popasovala najprv s Alžbetou Bálintovou (Družstevník Klenovec), potom s Martinou Foltánovou (M-ŠPORT Trenčín), ako aj s prvou nasadenou Alžbetou Peruňskou (Fénix Bratislava), aby nakoniec vo finále zdolala aj tretiu nasadenú Alexandru Remeňovú (Slávia TU Zvolen).

Stašková k výhre z dvojhry pridala aj triumf vo štvorhre, ktorú ovládli spoločne s Miou Tarcalovou (PBA Prešov). Prešovčanky si to vo finále rozdali s domácim košickým párom Katarína Csonková/Rebeka Malecká, no dvojica im veľké problémy nenarobila. Stašková s Tarcalovou zvíťazili po setoch 21:8 a 21:12.

Finále štvorhry chlapcov prebiehalo medzi košickými pármi, a to medzi Petrom Dubecký s Benjamínom Mravcom (Lokomotíva Košice) a Samuelom Nečedom s Róbertom Sabovčíkom (KBC Košice). Úspešnejšími sa po výsledku 21:15 a 21:16 stali druhí spomínaní.

 Kompletné výsledky nájdete TU.

Výsledky finálových stretnutí U19:

XD: Chudíc/Vojteková /1/ (DBK Bratislava) – Nečeda/Peruňská /3/ (KBC Košice/Fénix Bratislava) 21:18, 15:21, 21:13

BS: Radoslav Širák /6/ (Victory Trebišov) – Erik Bartoš /2/ (BKK Sliač) 17:21, 19:21

GS: Sára Stašková /4/ (PBA Prešov) – Alexandra Remeňová /3/ (Slávia TU Zvolen) 21:18, 10:21, 21:17

BD: Dubecký/Mravec /3/ (Lokomotíva Košice) – Nečeda/Sabovčík /2/ (KBC Košice) 15:21, 16:21

GD: Stašková/Tarcalová /3/ (PBA Prešov) – Csonková/Malecká /4/ (KBC Košice) 21:8, 21:12