október 2018
po ut st št pi so ne
1
15
22
29
       
             

V Juniorskom olympijskom tíme aj M.Tarcalová

  27. 10. 2017
Slovenský olympijský výbor (SOV) po grantovom projekte „Ukáž sa“ prichádza na scénu s novinkou, ktorou je Juniorský olympijský tím (JOT), zložený z 21 výsledkovo a medzinárodne úspešných mládežníckych športovcov. Do TOP tímu sa dostala aj slovenská reprezentantka Mia Tarcalová.

21 mladých športovcov podporí SOV počas roka sumou 50-tisíc EUR. Ako píše oficiálna stránka SOV, cieľom programu je podporiť mladých športovcov v rozvoji ich kariéry a pomôcť im s vhodnými podmienkami na ďalšie napredovanie.

Každý slovenský zväz mohol do projektu navrhnúť maximálne dvoch športovcov. Čísla uchádzačov sa zastavili pri počte 46 záujemcov, pričom pri každom športovcovi musela byť doložená aj jeho medzinárodná úspešnosť. Kandidátov posudzovalo najprv športové oddelenie, následne športová rada SOV, ktorá vybrala 21 mladých športovcov. Návrh rady potom schválil výkonný výbor SOV. Vybraným športovcom poskytne SOV pravidelne počas roka dotáciu, a to formou štipendia vo výške 200 EUR na mesiac.   

Projekt Juniorského olympijského tímu má aj dvoch ambasádorov, ktorými sú kajakárka Jana Dukátová a hokejový brankár Ján Lašák. Na tlačovej konferencii, ktorá sa uskutočnila vo štvrtok, 26.októbra v Bratislave sa ako motivátor mladých športovcov  zúčastnil aj triatlonový olympionik Richard Varga.

Členom JOT predstavil SOV aj extra motiváciu, a to možnosť jednému z nich zažiť atmosféru ZOH 2018 v Pjongčangu. Od 1. do 30. novembra bude na webovej stránke www.juniorskytim.sk prebiehať hlasovanie, kto z členov JOT si najviac zaslúži cestu na olympiádu. Odmenený výletom do dejiska zimných olympijských hier pritom bude aj jeden z hlasujúcich. Nezabudnite preto podporiť našu reprezentantku, a zapojte sa súťaže.

Zoznam členov Juniorského olympijského tímu:

Kristína Jesenská (triatlon), Gabriela Gajanová, Andrej Paulíny (atletika), Jessica Triebeľová (box), Samuel Jaroš (snoubording), Matúš Jedinák (rýchlostná kanoistika), Eliška Mintálová (vodný slalom), Nina Geršiová, Denis Turac (džudo), Matúš Štoček (cestná cyklistika), Vanesa Hocková (športová streľba), Tatiana Kukuľková (stolný tenis), Nikola Seničová (vzpieranie), Lucia Halušková (ľadový hokej), Mia Tarcalová (bedminton), Adam Černek (plávanie), Samuel Revúcky (zjazdové lyžovanie), Adam Štiffel, Jakub Popelka (veslovanie), Zsuzsanna Molnár (zápasenie), Jozef Hušla (sánkovanie)

Kompletný článok nájdete TU.