október 2018
po ut st št pi so ne
1
15
22
29
       
             

Slovenia Junior: Tarcalová s novými skúsenosťami

  31. 10. 2017
Slovenka Mia Tarcalová, ktorá na podujatí TEM Slovenia Junior 2017 reprezentovala oddiel PBA Prešov, síce v druhom kole dvojhry nad súperkou nezvíťazila, no z turnaja si určite odniesla množstvo cenných skúseností, ktoré využije v ďalších dueloch.

Už tradične sa aj tento rok konal medzinárodný turnaj TEM Slovenia Junior 2017 v slovinskej Mirne, konkrétne 27.-29.októbra za účasti 108 hráčov z 18 krajín.

Slovensko na podujatí reprezentovala tentoraz len jediná hráčka, Mia Tarcalová, ktorá sa predstavila vo dvojhre dievčat. Los k nej príliš priaznivý nebol, pretože za súperku jej pridelil ôsmu nasadenú Španielku Elenu Andreau. Aj napriek snahe, Mia v dueli nedokázala na súperku nájsť ten správny recept, a po výsledku 21:9 a 21:16 sa s turnajom rozlúčila.

Španielka 64-kovým pavúkom pokračovala do štvrťfinále, kde jej nakoniec po troch setoch stopku vystavila druhá nasadená Maďarka Réka Madarasz, ktorá sa stala neskôr celkovou víťazkou turnaja.

Ako Mia s odstupom času hodnotí svoje účinkovanie?

„Tento víkend som absolvovala ďalší turnaj v Slovinsku. Štartovala som iba v jednej disciplíne. Bolo to náročné, pretože som sa posledný týždeň nepripravovala na 100% kvôli škole. Po dvoch týždňoch v Indonézii som musela venovať nejaký čas štúdiu. V Slovinsku som nastúpila proti Španielke, ktorú som stretla aj na MSJ, môj názor na zápas je celkom pozitívny. Výmeny sme mali dlhé a ťažké ktoré som nevedela niekedy ukončiť. Druhý set som sa snažila otočiť no súperka už bola bližšie k výhre a nepodcenila to.“

Okrem spomínanej Maďarky v Mirne triumfovali prvý nasadený Moldavčan Cristian Savin vo dvojhre chlapcov,  Rakúšania Phillip Drexler/Jakob Sorger ako dvojky turnaja vo štvorhre chlapcov, prvý nasadený maďarsko-český pár Vivien Sandorhazi/Tereza Švábiková vo štvorhre dievčat a nenasadení českí reprezentanti Matěj Hubáček/Berta Ausbergerová v mixe.

Kompletné výsledky nájdete TU.