22
29

Italian Junior: Taiwanci valcovali súperov

26. 2. 2018
Talianske Miláno hostilo v dňoch 23.-25.2.2018 medzinárodný juniorský turnaj, na ktorom sa predstavil aj slovenský reprezentant Jakub Horák. Výhry vo všetkých disciplínach sa podarilo zaknihovať hráčom z Taiwanu, ktorí sa bezpochyby stali najúspešnejšími účastníkmi podujatia.

Popri Jakubovi mal v Miláne štartovať aj náš najlepší juniorský hráč Andrej Antoška, no ten sa zo zdravotných dôvodov nakoniec podujatia zúčastniť nemohol. Tým pádom na Jakuba čakal jediný zápas, ktorý mal rozhodnúť o jeho ďalšom turnajovom účinkovaní.

V prvom kole 64-kového pavúka si Jakub sily zmeral s belgickým hráčom Sennem Houthoofdom. Po výbornom vstupe do duelu, kedy sa nášmu reprezentantovi podarilo zvíťaziť v prvom sete s výsledkom 21:12, ale prišiel tuhý boj o každý bod. Druhý set sa súperi ťahali doslova bod po bode, a to až do stavu 19:19, kedy sa následne Belgičanovi podarilo ukoristiť posledné dva body a dorovnal stav stretnutia na 1:1. Tretí set, a opäť dramatický priebeh. V koncovke tretieho setu sa ale podobne ako pri sete druhom viac darilo súperovi, ktorý dokázal zvíťaziť so skóre 19:21. Po viac ako polhodinovom zápase sa teda Jakub s turnajom rozlúčil v prvom kole.

Už tento týždeň sa ale spolu s ďalšími hráčmi predstaví na domácom podujatí YONEX Slovak Open v Trenčíne, kde nastúpi vo všetkých troch disciplínach.

Vráťme sa ale k turnaju, na ktorom z 20-tich pódiových umiestnení patrilo hráčom z Taiwanu celkovo 14. Vo dvojhre chlapcov sa stal víťazom prvý nasadený Li Yang Su (TPE), ktorý zvíťazil bez straty setu, pričom finále odohral proti nenasadenému krajanovi Sheng Po Yuovi. Bronzové priečky patrili osmičke turnaja z Nórska Markusovi Barthovi a druhému nasadenému Belgičanovi Julienovi Carraggimu.

Dvojhra dievčat a triumf druhej nasadenej Yin Hsuan Huang (TPE), ktorá vo finále vyhrala nad štvrtou nasadenou krajankou Yu Ying Hsiech. Bronz sa podarilo vybojovať maďarskej reprezentantke Vivien Sandorhazi.

Vo štvorhre chlapcov vytlačili hráči Taiwanu z prvých štyroch miest všetkých Európanov. Víťazmi sa stala dvojica Chun Wei Wei/Guan Xu Wu, ktorá vo finále porazila pár Fang Chi Chang/Zhi Ray Chen. U dievčat sa do finále podarilo prebojovať rakúskej dvojici Serena Au Yeong/Sabrina Herbst, no nad ich sily boli v záverečnom zápase hráčky z Taiwanu Zi Qing Li/Chun Hsun Teng. Tretie miesto sa podarilo získať bulharsko-slovinskému páru Maria Delcheva/Petra Polanc.

V mixe sa stali víťazmi turnaja nasadené šestky Guan Xu Wu/Chun Hsun Teng (TPE), ktoré triumfovali nad sedmičkami z Brazílie Fabriciom Fariasom/Jaqueline Limou.

Medzinárodný juniorský bedminton sa aktuálne presunie do Holandska na podujatie YONEX Dutch Open, kde budeme sledovať výkony aj našich reprezentantov, menovite Andreja Antošku a Mii Tarcalovej.