október 2018
po ut st št pi so ne
1
15
22
29
       
             

YSO 2018: Päť zlatých pre Áziu

  5. 3. 2018
Najprestížnejší turnaj organizovaný na Slovensku, ktorý sa v dňoch 28.2.-3.3.2018 konal za účasti viac ako 200 hráčov z 36-tich krajín v športovej hale M-ŠPORT v Trenčíne, je za nami. Z výhier sa v závere podujatia radovali ázijskí bedmintonisti, pričom v troch prípadoch sa na najvyšší stupienok podarilo vystúpiť reprezentantom Taiwanu.

Dvojhru mužov ovládol piaty nasadený Indonézan Andre Marteen, ktorý vo finále zdolal Poliaka Adriana Dziolka. Pre poľského hráča, ktorý sa na kurty vrátil po zranení, a po viac ako roku, je to fantastický výsledok. Dziolko sa ako strieborný medailista stal zároveň najúspešnejším Európanom, pretože nikto ďalší z európskych zástupcov už do finále nezasiahol.

Vo dvojhre žien dominovala nenasadená Joy Xuan Deng z Hongkongu, ktorá sa na špic pavúka prebojovala až z kvalifikácie. Na svojej ceste za zlatom pritom nestratila ani set, a vo finále si poradila so siedmou nasadenou Hsiang Ti Lin z Taiwanu.

A práve Taiwanci, ktorí boli na turnaji najpočetnejšou výpravou (30) úradovali vo všetkých párových disciplínach, a vo všetkých troch prípadoch za sebou zanechali reprezentantov z Thajska. Dvojica Chen Lu/Hong Wei Ye, ktorej v pavúku patrilo číslo osem, zdolala vo finále nasadené šestky z Thajska, Pakin Kuna-Anuvita/Natthapat Trinkajeeho.  Štvrté nasadené Zi Qing Li/Chun Hsun Teng z Taiwanu zasa vo finále nedovolili zvíťaziť prvému páru turnaja Ruethaichanok Laisuan/Supamart Mingchua z Thajska.

Už spomínaný víťaz štvorhry mužov Hong Wei Ye spolu s víťazkou štvorhry žien Chun Hsun Teng triumfovali ako štvrtý pár turnaja v mixe. Finálový duel, ktorý skončil v ich prospech odohrali proti thajskej dvojici Pakin Kuna-Anuvit/Supissara Paewsampran.

Po Dziolkovi, ktorý z turnaja odchádzal so striebrom, sa ešte medzi štyroch najlepších hráčov vo dvojhre mužov podarilo prebojovať Francúzovi Leo Rossimu, ktorý skončil na bronzovej priečke. Vo dvojhre žien sa zo semifinálovej účasti tešila Ruska Elizaveta Tarasova. Bronz zo štvorhry mužov si odniesli aj českí reprezentanti Jaromír Janáček a Tomáš Švejda. Zaúradovať sa podarilo aj ďalším Francúzom, konkrétne dvojici Verlaine Faulmann/Margot Lambert vo štvorhre žien a dvojici Mathieu Gangloff/Margot Lambert v mixe. Oba páry skončili na tretích priečkach.

K turnaju sa ešte vrátime, a to ako s výsledkami Slovákov, tak aj so zaujímavosťami, o ktorých ste možno nevedeli...

Kompletné výsledky nájdete TU.