október 2018
po ut st št pi so ne
1
15
22
29
       
             

Ktorí hráči vedú slovenské rebríčky?

  6. 3. 2018
1.marec 2018 bol dátumom, kedy svetlo sveta uzreli nové slovenské rebríčky. Koľko hráčov sa v jednotlivých kategóriách nachádza, a ktorí bedmintonisti sú lídrami jednotlivých kategórií?

Rebríček U11

V našej najnižšej kategórii, teda v kategórii do jedenásť rokov nájdete v rebríčku dvojhry 42 chlapcov a 30 dievčat. Jednoznačným lídrom je tu Andrej Suchý (BKK Sliač), ktorému patrí prvenstvo vo všetkých disciplínach. U dievčat je vo dvojhre ako aj vo štvorhre číslom jeden Emma Žiačiková (BKR Púchov), ktorá je síce jednotkou aj v mixe, no o svoju pozíciu sa delí so Sarah Antóniou Suchou (BKK Sliač).

Rebríček U13

V kategórii do trinásť rokov, kde sa v rebríčku nachádza 96 chlapcov a 69 dievčat patrí opäť trikrát prvé miesto Andrejovi Suchému (BKK Sliač), ktorého v dievčenskej časti dopĺňa taktiež trikrát prvá Johanka Ivanovičová (SC Pohoda Trnava).

Rebríček U15

101 chlapcov a 123 dievčat aktuálne nájdete v rebríčku kategórie do pätnásť rokov. Štafetu po Andrejovi Suchom tu prebral jeho starší brat Simeon Suchý (BKK Sliač), ktorý kraľuje vo dvojhre a štvorhre, pričom v mixe sa nachádza na delenom prvom mieste so Sebastiánom Kadlecom (BKR Púchov). U dievčat je to o čosi pestrejšie. Prvenstvo vo dvojhre patrí Michaele Telehaničovej (Lokomotíva Košice), vo štvorhre zasa Sofii Slosiarikovej (Lokomotíva Košice), a v mixe Olívii Kadlecovej (BKR Púchov).

Rebríček U17

Rebríčku kategórie do sedemnásť rokov, v ktorom nájdete 104 chlapcov a 110 dievčat vládnu vo dvojhrách pevnou rukou Andrej Antoška (Slávia TU Zvolen) a Natália Tomčová (Lokomotíva Košice). Andrej je pritom lídrom vo všetkých disciplínach, vo štvorhre dievčat a v mixe patrí zasa číslo jeden Júlii Chmurovičovej (PBA Prešov).

Rebríček U19

Juniorský rebríček a v ňom 67 chlapcov a 60 dievčat. Číslom jeden je opäť Andrej Antoška (Slávia TU Zvolen), ktorý je spolu s Jakubom Horákom (Sokol Ilava) lídrom aj vo štvorhre. Jakub je zasa okrem štvorhry jednotkou aj v mixe. Juniorskou jednotkou u dievčat je Alžbeta Peruňská (Spoje Bratislava), ktorá je na prvom mieste spolu s Luciou Vojtekovou (DBK Bratislava) aj vo štvorhre. V mixe sa na vrchole nachádza Alexandra Remeňová (Slávia TU Zvolen).  

Rebríček dospelých

Rebríček dospelých aj vďaka našim ligám obsahuje množstvo mien. Celkovo v ňom nájdete 421 mužov a 210 žien. Úradujúcimi jednotkami vo dvojhrách sú  Milan Dratva (Lokomotíva Košice) a Lucia Grenčíková (CEVA Trenčín). Vo štvorhrách sú na prvých miestach dvojice Miroslav Haring/Juraj Vachálek (Spoje Bratislava) a Alžbeta Peruňská/Lucia Vojteková (Spoje Bratislava/DBK Bratislava). V mixe patrí číslo jeden Jurajovi Vachálkovi (Spoje Bratislava) u mužov a Vande Popluhárovej (Spoje Bratislava) u žien.