október 2018
po ut st št pi so ne
1
15
22
29
       
             

33th Brazil International Badminton Cup 2018

  7. 3. 2018
Úradujúci majstri Slovenska, Milan Dratva a Martina Repiská sa po podujatí na Jamajke presunuli do Brazílie, kde od 7. do 11.marca absolvujú medzinárodný turnaj 33th Brazil International Badminton Cup 2018. Zároveň nás čaká aj spoločne prežitý deň s Martinou, ktorá Vám na Instagrame SZBe do detailov priblíži ako vyzerá jej turnajových 24 hodín.

Do brazílskeho mesta Foz do Iguazu zavíta celkovo 90 hráčov z 20-tich krajín (Belgicko, Brazília, Česko, Čile, Guatemala, India, Jordánsko, Kanada, Maďarsko, Mexiko, Moldava, Peru, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Surinam, Švajčiarsko, Taliansko, Turecko, USA). Všetci budú 7.-11.marca bojovať o turnajovú dotáciu vo výške 25 000 USD, no najmä o body do svetového rebríčka.

O tie sa pokúsia aj naši reprezentanti Milan Dratva a Martina Repiská. Milan odohral minulý rok na tomto podujatí zopár stretnutí. Po postupe z kvalifikácie a výhre v prvom kole mu však zranenie nedovolilo turnajom pokračovať, a tak sa významnejšieho výsledku nedočkal. Marte sa ale darilo o niečo viac, keď sa pavúkom predrala až do semifinále, kde ju zastavila domáca hráčka Fabianna Silva.

Aktuálne sa obaja Slováci nachádzajú v hlavnej súťaži dvojhier, pričom Marte patrí na turnaji číslo štyri. Spoločne sa náš reprezentačný pár predstaví aj v hlavnej súťaži mixu. Na Milana čaká v prvom kole dvojhry duel s Indom Harshitom Aggarwalom, ktorému vo svetovom rebríčku patrí 269. priečka. Slovák je v rebríčku presne o sto miest vyššie, teda na 169. mieste, a v rámci porovnania umiestnení bude v stretnutí vystupovať v roli favorita. V prípade výhry a postupu ďalej by ho v druhom kole pravdepodobne čakal duel s minulotýždňovým víťazom z Jamajky, so štvrtým nasadeným Kanaďanom Jasonom Anthonym Ho-Shuem. Marta sa predstaví v kole druhom, a jej súperkou o postup do štvrťfinále bude Američanka Jennie Gai. V mixe si náš pár sily zmeria s domácim párom Fabricio Farias/Jaqueline Lima.

Turnajovými jednotkami vo dvojhrách sú domáci Ygor Coelho a Kanaďanka Rachel Honderich. Kanade patrí číslo jeden aj vo štvorhre mužov. V roli favoritov budú vystupovať Jason Anthony Ho-Shue/Nyl Yakura. Najvyššie nasadeným párom vo štvorhre žien sú Silvia Garino/Lisa Iversen z Talianska, a v mixe patrí číslo jeden ruskej dvojici Evgenij Dremin/Evgenia Dimova.

Ako sme spomínali, po Milanovom dni na Jamajke, nás svojim dňom prevedie aj Marta. Nezabudnite sledovať Instagram SZBe, prípadne My day na facebooku SZBe kam budeme príspevky pridávať taktiež.

33th Brazil International Badminton Cup 2018

MS 1.kolo: Milan Dratva (SVK) – Harshit Aggarwal (IND)

WS 2.kolo: Martina Repiská /4/ (SVK) – Jennie Gai (USA)

XD 1.kolo: Milan Dratva/Martina Repiská (SVK) – Fabricio Farias/Jaqueline Lima (BRA)