apríl 2019
po ut st št pi so ne
1
8
15
17
29
         
             

Fuzhou China Open 2018

  6. 11. 2018
V rámci svetových turnajov je aktuálne na rade podujatie zo série HSBC BWF World Tour Super 750, s celkovou dotáciou 700 000 USD, ktoré sa 6.-11.novembra uskutoční v čínskom meste Fuzhou.

Do Číny si chcelo prísť zahrať až 259 hráčov z 20 krajín (Anglicko, Bulharsko, Čína, Dánsko, Francúzsko, Hongkong, India, Indonézia, Izrael, Írsko, Japonsko, Kanada, Kórea, Malajzia, Rusko, Španielsko, Švajčiarsko, Taiwan, Thajsko, USA), no aj na tomto turnaji je počet štartujúcich obmedzený, pretože sa nehrá kvalifikácia, ale len hlavná súťaž, čo znamená, že v každej disciplíne sa odohrá 32-kový pavúk.

Mužskou jednotkou je ako inak Japonec Kento Momota, ktorého ale v prvom kole čaká náročný duel proti nevyhasínajúcej čínskej hviezde Lin Danovi. U žien bola na pozícii jednotky Taiwančanka Tai Tzu Ying, ktorá sa ale z turnaja nakoniec odhlásila, a tak najvyššie číslo, konkrétne číslo dva patrí Japonke Akane Yamaguchi. Zaujímavé bude sledovať aj návrat Caroliny Marin po zranení, ktorá v pavúku figuruje ako číslo päť.

V štvorhre mužov patrí najvyššie nasadenie indonézskej dvojici Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo, u žien sú na špici Japonky Yuki Fukushima/Sayaka Hirota. Na záver, v mixe by snáď ani nikto iný na vrchole byť nemohol, ako úradujúci majstri sveta a víťazi skoro všetkých posledných podujatí, Číňania Zheng Siwei/Huang Yaqiong.

Nezabudnite sledovať vynikajúci svetový bedminton a fandite svojim favoritom.

Výsledky TU.

Živé vysielanie TU.