po ut st št pi so ne

19

WJTC 2018: Napínavý duel s nešťastným koncom

7. 11. 2018
Stretnutie Slovenska proti Španielsku na juniorských Majstrovstvách sveta určite nedopadlo tak, ako si naši hráči predstavovali. Tesná prehra 2:3 veľmi mrzí a celý duel by sa dal opísať dvoma slovami, ako obrovská smola.

Zverenci trénera Tibora Kesslera vstúpili do stretnutia výborne, keď Andrej s Alexandrou začali víťazným prvým setom mixu. Proti nášmu páru stáli ich súperi z majstrovstiev Európy, Alvaro Leal/Laura Solis, ktorých už dokázali zdolať. Čo ale čert nechcel, Španieli priebeh duelu otočili, a nakoniec mix ovládli, čím sa dostali do vedenia 1:0 a navyše našim vrátili nedávnu prehru.

Opäť skvelý vstup do zápasu zaznamenal aj Jakub v dvojhre. Miguel San Luis prehral prvý set a vyzeralo to na skoré vyrovnanie stretnutia. Súper sa však nevzdal, a podobne ako v mixe, dotiahol ďalšie dva sety do víťazného konca. 2:0 pre Španielov a poplach na slovenskej lavičke.

Prvý set dvojhry dievčat a Mia prehráva s Anou Carbon. Už-už to vyzeralo na rýchly koniec Slovákov, ale Mia dokázala duel zvrátiť a pripísať tímu na konto prvý bod.

O ten druhý sa následne postarali v štvorhre Andrej s Jakubom, ktorí s prehľadom zdolali Alvara Leala/Joana Monroya.

Nasledovala rozhodujúca dievčenská štvorhra. A aj napriek tomu, že Mia s Alexandrou chceli zvíťaziť, na výhru to nakoniec nestačilo. Konečný výsledok 19:21, 17:21 rozhodol o tom, že Španieli v stretnutí zvíťazili pomerom 3:2.