apríl 2019
po ut st št pi so ne
1
8
15
17
29
         
             

Korea Masters: Štyri zlaté ostali na domácej pôde

  4. 12. 2018
Turnaj Gwangju Korea Masters 2018, ktorý patril do série HSBC BWF World Tour Super 300 podujatí, bol úspešným najmä pre domácich hráčov, ktorí zaknihovali výhry v štyroch z piatich disciplín.

Dvojhru mužov ovládol prvý nasadený Son Wan Ho, ktorý vo finále zdolal Lee Zii Jia z Malajzie. V štvorhre mužov dominoval nenasadený pár Solgyu Choi/Seung Jae Seo, v štvorhre žien zasa tretie nasadené Ye Na Chang/Kyung Eun Jung. Nenasadenej dvojici Sung Hyun Ko/Hye Won Eom sa podarilo ovládnuť mix.

Jediný, resp. jediná hráčka z inej zeme, ktorá dokázala ukoristiť výhru v dvojhre žien, bola Číňanka Li Xuerui. 27-ročná bedmintonistka má za sebou niekoľko veľkých úspechov, medzi ktoré rozhodne patrí zlato z Olympijských hier v Londýne 2012. Okrem iného, ešte v rokoch 2013 a 2014 skončila na svetových šampionátoch na striebornej priečke. V roku 2016 sa Xuerui zranila, čo ju na istý čas vyradilo z hry, no ako sa ukazuje, pomaly ale isto sa vracia na scénu.

V rámci Európy boli najväčším úspechom dve druhé kolá v dvojhre mužov, o ktoré sa postarali Misha Zilbermann z Izraela a Eetu Heino z Fínska.

Kompletné výsledky TU.