apríl 2019
po ut st št pi so ne
1
8
15
17
29
         
             

Forza Cup: Päť slovenských medailových umiestnení

  4. 12. 2018
Šesť slovenských hráčov sa uplynulý víkend predstavilo na medzinárodnom mládežníckom turnaji v Slovinsku, kde sa im podarilo zaznamenať päť medailových pozícií. Slováci si domov priniesli dvakrát zlato, raz striebro a dvakrát bronz.

Zo Slovenska sa na turnaji, ktorý sa konal 30.novembra – 2.decembra v Medvode,  na vlastné náklady predstavila šestica hráčov, menovite Timon Gunda (DBK Bratislava), Sebastián Kadlec (BKR Púchov), Simeon Suchý (BKK Sliač), Andrej Suchý (BKK Sliač), Olívia Kadlecová (BKR Púchov) a Sarah Antónia Suchá (BKK Sliač). Tým, že Sebastián, Simeon a Olívia štartovali aj v kategórii U17, na turnaji U15 si zahrali len párové disciplíny.

Ale poďme po poriadku. Úspech v najnižšej kategórii, teda v U11 zaznamenal Andrej, ktorý sa skupinou predral do vyraďovacieho pavúka, kde následne aj triumfoval. Andrej zvládol cestu pavúkom bez straty setu, a vo finále porazil Rumuna Mocana Alexandrua.

Šikovný bedmintonista z oddielu BKK Sliač si zahral aj v kategórii U13, kde sa mu taktiež podarilo postúpiť zo skupiny. V prvom kole hlavného pavúka ale Andrej narazil na Španiela Marca Guascha, s ktorým prehral po dvoch vyrovnaných setoch. Ako sa ukázalo, Španiel to nakoniec dotiahol do semifinále.

Po zlate v kategórii U11 prišli ďalšie úspechy v kategórii U15. V dvojhre to zo skupiny až do semifinále dotiahol Timon, ktorý v boji o finále nestačil na Slovinca Marka Korošu. Druhý bronz pridala na konto Olívia, a to v štvorhre po boku Češky Martiny Ševčíkovej. Dievčatá v semifinále prehrali s poľskou dvojicou Emilia Jochacy/Joanna Podedworny.

K bronzu však Olívia pridala aj striebro. Spolu s bratom Sebastiánom prešli bez straty setu do finále, kde bol nad ich sily český pár David Smutny/Lucie Metzova. Posledným úspechom, a opäť zlatým, bola výhra v štvorhre chlapcov, o ktorú sa postarali Sebastián so Simeonom, keď v trojsetovej dráme porazili českých hráčov Mateja Rzeplinskeho a Davida Smutného.

Všetkým medailistom gratulujeme.

Kompletné výsledky TU.