júl 2020
po ut st št pi so ne
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
             

Hráčom Extraligy M.Dratva

Úradujúci majster Slovenska Milan Dratva s tímom Betpres Košice siahol v najvyššej slovenskej súťaži družstiev na víťazstvo, no okrem toho si na konto pripísal aj titul najužitočnejší hráč Extraligy. A ako nám v rozhovore prezradil, o túto poctu bude chcieť určite zabojovať aj nasledujúcu sezónu.


Milan, stal si na najužitočnejším hráčom Extraligy, čo to pre teba znamená, kam by si zaradil tento úspech?

„Nie je to najľahšia úloha, najmä z postu prvej/druhej dvojhry a prvej štvorhry. Som veľmi rád, že sa mi to podarilo a myslím, že je to slušným ukazovateľom nielen mojej výkonnosti, ale kvality tímu, ktorý reprezentujem.

 V rámci svojich ligových zápasov, vedel by si vyzdvihnúť tie, na ktorých si sa najviac natrápil?  

„Každý zápas je ťažký, keď chcem odohrať svoje maximum, nezáležiac na kvalite súpera. Počas celej sezóny sa stále našlo niečo, s čím som sa v danom zápase musel popasovať. Všetky stretnutia sú taký malý súkromný súboj sám so sebou a svojimi možnosťami.

Vieme, že ligu hráš aj v Česku, môžeš nám v skratke porovnať systém a úroveň?  

„V Česku reprezentujem tím Hradca Králove. Systém posledného ročníka bol rovnaký až na jednu zásadnú drobnosť, pri remíze sa hrá Zlatá zápas, čo vo veľkom pridáva na atraktivite stretnutí. Každý sa môže stať hviezdou daného zápasu. V Česku je liga vyrovnanejšia a tiež v nej figuruje omnoho viac zahraničných posíl. Veď len v prvom kole tohtoročnej sezóny bol v troch zo štyroch stretnutí potrebný Zlatý zápas.

A čo hovoríš na náš tohtoročný systém extraligy, teda záverečné kolo play-off, ako sa ti to všetko pozdávalo? Našiel si svoje plusy a mínusy?

„Je to fajn, bola to príjemná atmosféra na play-off kole. Šesť tímov pokope, každý s rovnakými šancami a aj vďaka tomuto systému táto sezóna skončila, ako skončila. Verím, že v ďalšej sezóne bude naša extraliga naďalej pokračovať krokmi vpred, nie vzad. Zároveň dúfam, že dokážeme vylepšiť organizáciu týchto podujatí a zatraktívniť to pre divákov. K tomu všetkému netreba veľké peniaze, stačí pár drobných krokov a úprav v prezentovaní extraligy. Tímy aj funkcionári sa musia naučiť robiť z extraligy veľkú vec, akou si zaslúži byť. Máme tímy naplnené absolútnou slovenskou špičkou a veľmi platnými zahraničnými hráčmi a prezentujeme sa ako okresný prebor, čo je veľká škoda.“

Nakoniec, ako sa ti páči ocenenie, teda hodiny značky D-Ziner?

„Páčia sa, a o to viac som zvedavý, čo príde ďalší rok. Sedmička nie je pre Betpres šťastné a ani konečné číslo.“

FOTO: rhplus

7. 12. 2018