Čo priniesol mesiac: „December 2018“

Pripomeňme si ako prebiehal záverečný mesiac sezóny 2018, počas ktorého sme spoznali ďalších majstrov Slovenska, odohrali sme kvalifikáciu na Majstrovstvá Európy zmiešaných družstiev a pozreli sme sa aj na tzv. „Turnaj majstrov“ do Číny.


Majstrovstvá Slovenska

Po Andrejovi Antoškovi a Simeonovi Suchom je Andrej Suchý ďalším hráčom, ktorému sa na tohtoročných majstrovstvách Slovenska podarilo zaknihovať výhru v troch disciplínach. Andrej na šampionáte kategórie U13 ovládol dvojhru, štvorhru s Adamom Srnecom a mix s Johankou Ivanovičovou. Čítajte viac.

Andrej Antoška, Jakub Horák, Alexandra Remeňová a Mia Tarcalová sú tými, ktorým sa na slovenskom juniorskom šampionáte podarilo zavesiť si na krk dve zlaté medaily. Okrem nich sa na najvyšší stupienok postavila už len Tamara Prostináková. Čítajte viac.

Po šampionáte v kategórii do trinásť rokov, kde Andrej Suchý zaknihoval tri zlaté medaily, sa mu na Majstrovstvách Slovenska U11 podaril rovnaký výsledok. Okrem dvojhry zvíťazil aj v mixe, a to so sestrou Sarah Antóniou, a výhru si na konto pripísal aj v štvorhre spoločne s Michalom Kozlokom, čím zavŕšil sezónu s celkovo šiestimi zlatými kovmi. Čítajte viac.

Majstrovstvá Slovenska dospelých prebiehali 15.-16.decembra v Rožňave. Z triumfov sa vo väčšine prípadov radovali samotní obhajcovia, no zaznamenali sme aj nástup mladej generácie a k tomu aj množstvo turnajových prekvapení. Čítajte viac.

Rozhovory

Slovenská reprezentantka a hráčka bratislavských Spojov Alžbeta Peruňská sa stala najúspešnejšou bedmintonistkou Extraligy. Prečítajte si ako hodnotí tento úspech, či svoje stretnutia, a okrem iného sa dozviete aj to, kedy táto talentovaná hráčka plánuje návrat na kurty. Čítajte viac.

Úradujúci majster Slovenska Milan Dratva s tímom Betpres Košice siahol v najvyššej slovenskej súťaži družstiev na víťazstvo, no okrem toho si na konto pripísal aj titul najužitočnejší hráč Extraligy. A ako nám v rozhovore prezradil, o túto poctu bude chcieť určite zabojovať aj nasledujúcu sezónu. Čítajte viac.

Slovenskí reprezentanti Milan Dratva a Martina Repiská dokázali na slovenskom šampionáte, že naozaj patria k tým najlepším, obaja si z dvojhier odniesli zlaté medaily, a to dokonca bez straty setu. Prečítajte si čo pre nich dané výhry znamenajú, aká bola ich cesta za zlatom, ako hodnotia majstrovstvá atď. ... Čítajte viac.

Mia Tarcalová sa stala najúspešnejšou hráčkou šampionátu dospelých, keď získala dve zlaté a jednu bronzovú medailu. Katka Vargová už niekoľkokrát po sebe obhájila titul v štvorhre, a navyše v dvojhre zaknihovala striebro. Miroslav Haring spolu s Jurajom Vachálkom dokázali v štvorhre mužov získať hetrik, a opäť potvrdili rolu favoritov. Ako tieto úspechy vnímajú? Čítajte viac.

Medzinárodné turnaje

Sedmička pavúka, Turek Muhammed Ali Kurt bol v prvom kole medzinárodného turnaja Turkey International, súperom slovenského reprezentanta Milana Dratvu. Čítajte viac.

Kvalifikácia na Majstrovstvá Európy zmiešaných družstiev

Ešte pred začiatkom kvalifikácie Majstrovstiev Európy zmiešaných družstiev sa Slováci museli popasovať s ťažkosťami. Do Francúzska vycestovali pod vedením Mariána Šulka štyria hráči, no v jednotlivých zápasoch sa predstavili len traja z nich. O cieľoch a samotných súperoch nám ešte pred šampionátom napísal tréner osobne. Čítajte viac.

Úvodný duel kvalifikácie na európsky šampionát družstiev odohrali Slováci proti Estóncom, ktorí podobne ako naši rozhodne pomýšľali na výhru. Čítajte viac.

Tréner Marián Šulko hodnotil prvý skupinový zápas kvalifikácie európskeho šampionátu zmiešaných družstiev, v ktorom Slováci po bojovnom výkone podľahli Estónsku pomerom 1:4. Čítajte viac.

Slováci v druhom stretnutí nastúpili proti favoritovi skupiny, ktorým nebol nik iný ako domáci tím. Francúzi ešte pred zápasom s našimi deklasovali Faerské ostrovy 5:0. Čítajte viac.

Druhé skupinové stretnutie proti favoritovi skupiny, teda proti Francúzsku, dopadlo 5:0 v prospech súperov. Tréner Marián Šulko však aj v tomto dueli videl viacero pozitív. Čítajte viac.

Záver turnaja, opäť vstup do stretnutia so skóre 0:1, no tentoraz súper z Faerských ostrovov, ktorého Slováci mali bez pochýb poraziť. Čítajte viac.

Posledný skupinový zápas kvalifikácie na Majstrovstvá Európy zmiešaných družstiev zvládli Slováci na výbornú, keď potvrdili rolu favoritov a súperov z Faerských ostrovov dokázali zdolať po výsledku 4:1. Čítajte viac.

6.-9.decembra sa v rôznych kútoch Európy súperilo o to, ktoré tímy sa vo februári pozrú na Majstrovstvá Európy zmiešaných družstiev do Dánska. Slováci odohrali kvalifikáciu v skupine číslo štyri, kde si sily zmerali s Francúzskom, Estónskom a Faerskými ostrovmi. Reprezentanti obsadili v skupine konečnú tretiu priečku, ale ktoré tímy postúpili do finále? Čítajte viac.

Z domova

Trénerská akadémia FTVŠ UK v Bratislave Vás v spolupráci so Slovenským zväzom bedmintonu pozýva na školenie trénerov I.kvalifikačného stupňa - všeobecnej časti, ktoré sa uskutoční vo februári. Čítajte viac.

12.decembra prebehla v športovom centre M-ŠPORT v Trenčíne schôdza Športovo-technickej komisie, ktorej sa zúčastnili všetci jej členovia. Aké novinky si pre Vás do ďalšej sezóny pripravili a čo môžete očakávať? Čítajte viac.

Úspešný rok 2018 sme v rámci školení učiteľov zavŕšili novinkou, a to dvoma akreditovanými školeniami pre pedagógov. V sezóne 2019 sa ale môžete tešiť aj na pokračovanie jednodňových školení programu Začni s bedmintonom. Čítajte viac.

Zo sveta

Už tradične sa pred začiatkom veľkého svetového finále udeľovali ceny hráčov roka. Túto sezónu sa slávnostný Galavečer konal v čínskom Guangzhou, kde boli na recepcii ocenení tí najlepší. Čítajte viac.

Záverečný turnaj svetových šampiónov, ktorý sa 12.-16.decembra konal v čínskom Guangzhou ovládli v troch z piatich prípadov Číňania. Triumf zaznamenala aj India a Japonsko. Čítajte viac.

 

7. 1. 2019