Princess Sirivannavari Thailand Masters 2019

Úvodný svetový turnaj, ktorý sa radí do série HSBC BWF World Tour Super 300 podujatí, a jeho dotácia je vo výške 150 000 USD, odštartoval 8.januára v thajskom Bangkoku.


8.-13. januára sa v Bangkoku koná turnaj Princess Sirivannavari Thailand Masters 2019, na ktorý sa prihlásilo až 407 hráčov z 30 krajín (Anglicko, Austrália, Belgicko, Brazília, Čína, Dánsko, Filipíny, Francúzsko, Holandsko, Hongkong, India, Indonézia, Izrael, Írsko, Japonsko, Kanada, Laos, Maďarsko, Malajzia, Mjanmarsko, Nemecko, Rusko, Singapur, Švajčiarsko, Taiwan, Thajsko, USA, Venezuela, Vietnam, Wales).

Diváckym lákadlom bude okrem domácich hviezd bezpochyby legendárny Číňan Lin Dan, ktorý v pavúku figuruje v pozícii nasadenej jednotky. U žien patrí táto výsada domácej hráčke Nitchaon Jindapol. Okrem Jindapol sú najvyššie nasadenými hráčkami aj jej krajanky Jongkolphan Kititharakul/Rawinda Prajongjai v štvorhre žien. V štvorhre mužov sú lídrami Malajci Goh V Shem/Tan Wee Kiong, pričom ich krajania Chan Peng Soon/Goh Liu Ying úradujú na pozícii jednotiek v mixe.

Z Európanov sú v hre napríklad Francúz Brice Leverdez či jeho krajan Lucas Corvee.  Nemka Yvonne Li si po výhre nad Dánkou Julie Dawall Jakobsen zaistila účasť v druhom kole, a istotu druhého kola v štvorhre žien majú aj Francúzky Emilie Lefel/Anne Tran.

Sledujte priebežné výsledky TU.  

9. 1. 2019