Slováci v svetovom rebríčku

Svetový rebríček, ktorý pravidelne vychádzal každý štvrtok sa v sezóne 2019 dočkal miernych zmien, pretože aktuálne bude zverejňovaný každý utorok. Ako teda vyzerá novoročný rebríček k 8.januáru 2019?


Líderskú pozíciu si v dvojhre mužov aj naďalej drží Japonec Kento Momota. Dán Viktor Axelsen zastáva miesto číslo šesť. Rovnako je na tom v dvojhre žien aj Španielka Carolina Marin, ktorá taktiež úraduje na mieste číslo šesť. Na prvej pozícii aj naďalej kraľuje Taiwančanka Tai Tzu Ying. Miesto číslo jeden v štvorhre mužov už pomaly tiež neodmysliteľne patrí indonézskemu páru Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo. Najlepšími Európanmi sú Dáni Kim Astrup/Anders Skaarup Rasmussen na šiestej priečke. Štvorhre žien kraľujú Japonky Yuki Fukushima/Sayaka Hirota. Bulharkám Gabriele Stoeve/Stefani Stoeve patrí deviate miesto. Jednotkami v mixe sú Číňania Zheng Siwei/Huang Yaqiong. Dáni Mathias Christiansen/Christinna Pedersen obsadili ôsmu priečku.

Najúspešnejšou Slovenkou v dvojhre je aj naďalej Martina Repiská obývajúca 88. pozíciu. Milanovi Dratvovi patrí miesto číslo 203.. V dvojhre žien ešte spomenieme Katku Vargovú, ktorá sa momentálne zastavila na 513. priečke.

Ďalším výborným umiestnením je 116. miesto v mixe, v podaní dvojice Milan Dratva/Martina Repiská. Katka Vargová úraduje v štvorhre s Ukrajinkou Khrystynou Dzhanhobekovou na 331. mieste a s Miou Tarcalovou zasa na 689. priečke. V štvorhre mužov patrí nášmu majstrovskému páru Miroslav Haring/Juraj Vachálek 309. miesto.

Určite bude zaujímavé sledovať ako sa vyvinie situácia spojená s Európskymi hrami, na ktorých by si mala zahrať Martina Repiská, a teoreticky aj Milan Dratva v dvojhre ako aj v spoločnom mixe s Martou. Martina sa totiž nachádza na postupovej priečke, no Milan je druhým náhradníkom, a v mixe sú s Martou prvými hráčmi pod čiarou. O účastníkoch Európskych hier v Bielorusku rozhodne rebríček k 26.marcu.

Kompletný rebríček TU.

FOTO: Badminton Europe/Marc Phelan

10. 1. 2019