august 2019
po ut st št pi so ne
     
26
 
             

Tešínsky pohár: Poláček dvakrát v druhom kole

Na Grand Prix A turnaji dospelých v Českom Tešíne sa Slováci z veľkých úspechov neradovali. Ich maximom sa totiž stala účasť v druhých kolách, o ktorú sa postaral Matej Poláček v dvojhre, ako aj v štvorhre po boku Mariána Liptáka.


Traja bedmintonisti z oddielu Lokomotíva Košice sa rozhodli, že na úvod sezóny nebudú zaháľať a vybrali sa na turnaj do susedných Čiech. Šťastie šli skúsiť Matej Poláček, Marián Lipták a Viliam Turcsányi.

Všetci traja štartovali v kvalifikácii, kde si zahrali dvojhru ako aj štvorhru. V dvojhre sa o jediný postup postaral práve Matej, ktorý sa následne v hlavnej súťaži predral do druhého kola. Tam stroskotal na rakete nasadeného Jiřího Krále.

Viliam ani Marián neprešli kvalifikáciou. Marián prehral vo finále kvalifikácie s nasadeným Petrom Tomalom po trojsetovom boji a Viliam obstál rovnako, keď vo finále kvalifikácie nestačil v troch setoch na Jiřího Bureše.

V štvorhre sa opäť darilo Matejovi, ktorý štartoval spolu s Mariánom. Dvojica po postupe z kvalifikácie zaznamenala účasť v druhom kole, keď ich v boji o štvrťfinále porazili druhí nasadení Lukáš Holub/Jan Hubáček. Viliam, ktorý v kvalifikácii štvorhry štartoval po boku Petra Jedzoka, svoju turnajovú púť ukončil hneď v prvom zápase.

Celkovými víťazmi turnaja sa stali Petr Beran s Veronikou Dobiášovou v dvojhrách, Pavel Drančák s Michalom Hubáčkom v štvorhre mužov, Magdaléna Lajdová s Denisou Šikalovou v štvorhre žien a dvojica Vojtěch Šelong/Denisa Šikalová v mixe.

FOTO: EML Photo

Kompletné výsledky TU.

14. 1. 2019