august 2019
po ut st št pi so ne
     
26
 
             

Thailand Masters: Európa s troma bronzmi

Na svetovom podujatí v thajskom Bangkoku zaznamenali Európania trojité medailové umiestnenie. Z výhry sa v jednom prípade radovali domáci, inak si prvenstvá delila Malajzia, Indonézia a Singapur.


Víťazom dvojhry mužov sa stal nenasadený Singapurčan Kean Yew Loh, ktorý vo finále dokázal zdolať turnajovú jednotku, slávneho Číňana Lin Dana. Finálový duel bol pritom mimoriadne napínavý, pretože bol to práve Lin Dan, ktorý celý čas udržoval vedenie. Záver ale nezvládol, a tak sa z výhry mohol radovať súper.

A bola to práve dvojhra mužov, kde sa podarilo zabodovať aj Francúzovi Briceovi Leverdezovi. Ten dokráčal až do semifinále, kde nestačil na neskoršieho víťaza z Indonézie.

U žien kraľovala nenasadená Indonézanka Fitriani Fitriani, ktorá vo finálovom zápase porazila osmičku pavúka, domácu Busanan Ongbamrungphan. Výhru v štvorhre mužov ako aj v mixe si na konto pripísali reprezentanti z Malajzie, inak prvé nasadené páry. U mužov to boli V Shem Goh/Wee Kiong Tan, a v mixe zasa Pen Soon Chan/Liu Ying Goh.

Domáce publikum mohlo jasať aspoň v štvorhre žien, pretože na najvyšší stupienok sa postavili nenasadené Puttita Supajirakul/Sapsiree Taerattanachai. A tu sa zrodil aj ďalší európsky úspech. Na treťom mieste skončili Rusky Ekaterina Bolotova/Alina Davletova, ako aj Holanďanky Selena Piek/Cheryl Seinen.

Kompletné výsledky TU.

14. 1. 2019