august 2019
po ut st št pi so ne
     
26
 
             

Q U15: Kto postúpil?

12.januára sa v Klenovci a Žiline konali kvalifikačné turnaje v kategórii do pätnásť rokov. Hráči bojovali o postup na celoslovenské podujatie, ktoré sa uskutoční 9.februára v Banskej Bystrici.


 Q U15 Klenovec

V Klenovci sa zišlo 18 chlapcov a 17 dievčat z 10-tich klubov na východe Slovenska (KBC Košice, BK Rimavská Sobota, ŠK Hrachovo, BC Prešov, KPŠ Košice, KGB Rožňava, Družstevník Klenovec, BK ZŠ NR Hnúšťa, KBŠ Dolný Kubín, Lokomotíva Košice).

Výhru v dvojhre zaznamenal Matúš Poláček (KBC Košice), ktorý s Dominikom Andrásom triumfoval aj v štvorhre (KBC Košice). U dievčat sa z hetriku tešila Nina Holubová (KBC Košice), ktorá okrem dvojhry zvíťazila v štvorhre s Ellou Pokornou (KBC Košice), a v mixe s už spomínaným Dominikom Andrásom.

Kompletné výsledky TU.

Postup na prvý GP A turnaj si vybojovali:

  • Matúš Poláček, Matúš Štefánik, Matúš Kapičák, Miroslav Vetrák, Dominik András, Samuel Foriš, Nina Holubová, Sofia Šilingová, Ella Pokorná, Laura Hodásová, Alexandra Pastulová, Monika Černajová

Q U15 Žilina – o žilinskom turnaji nás informoval Ladislav Koribský

V sobotu 12. januára sa v Žiline konal kvalifikačný turnaj v kategórii U15. Turnaja sa zúčastnilo 24 dievčat a 12 chlapcov z 8-mich klubov. Víťazmi sa stali: Andrej Petrovič (Slávia TU Zvolen) v dvojhre ako aj v štvorhre spolu s Alexom Petrovičom (DBK Bratislava), Natália Ďurčatová (DBK Bratislava) takisto v dvojhre a v štvorhre spolu s Elou Vojtíškovou (AS Trenčín). V mixe zvíťazil pár Juraj Marek s Barborou Murárikovou (obaja BK MI Trenčín).

Kompletné výsledky TU.

Postup na prvý GP A turnaj si vybojovali:

  • Andrej Petrovič, Alex Petrovič, Juraj Marek, Ivan Bielesch, Oliver Peťovský, Michal Čarnogurský, Natália Ďurčatová, Emma Orságová, Ela Vojtíšková, Anna Kublová, Paulína Bieleschová, Lucia Vašátová. 
17. 1. 2019