august 2019
po ut st št pi so ne
     
26
 
             

Q U17: Kto postúpil?

19.januára prebehli v Prešove a Púchove kvalifikačné turnaje v kategórii do sedemnásť rokov, na ktorých hráči bojovali o postup na prvý celoslovenský turnaj tejto kategórie, ktorý je na programe 23.-24.februára v Ilave.


Q U17 Prešov

V Prešove sa zišlo 23 chlapcov a 19 dievčat z desiatich oddielov na východe Slovenska (PBA Prešov, Lokomotíva Košice, BC Prešov, KPŠ Košice, KGB Rožňava, Družstevník Klenovec, KBŠ Dolný Kubín, KBC Košice, BK ZŠ NR Hnúšťa, BO Nižná).

Hetrik na podujatí zaknihoval Milan Ház (Lokomotíva Košice), ktorý okrem dvojhry ovládol aj štvorhru s Patrikom Polákom (Lokomotíva Košice) a triumfoval aj v mixe po boku Ester Staškovej (PBA Prešov). U dievčat dominovala Alexandra Bajusová (PBA Prešov), ktorá zaznamenala výhru aj v štvorhre, a to s už spomínanou Ester Staškovou.

Postup na prvý GP A turnaj si vybojovali:

  • Milan Ház, Stanislav Páleš, Patrik Polák, Filip Mikuľák, Adam Pavlovič, Jozef Trnavský, Alexandra Bajusová, Ester Stašková, Anna Skybová, Nina Holubová, Kamilla Szováková, Dušana Bogušová

Q U17 Púchov – o púchovskom turnaji informoval L.Koribský  

V sobotu 19. februára sa konal kvalifikačný turnaj U17 západnej oblasti v Púchove. Zúčastnilo sa ho celkovo 24 dievčat a 18 chlapcov z 12 klubov. V jednotlivých disciplínach zvíťazili:

  • dvojhra chlapcov: Dávid Butáš – BPR Bratislava
  • dvojhra dievčat: Johanka Ivanovičová – SC POHODA Trnava
  • štvorhra chlapcov: Dávid Butaš + Viktor Streharski - BPR Bratislava / Spoje Bratislava
  • štvorhra dievčat: Nina Holienčíková + Lýdia Zaťková – obe AC UNIZA Žilina
  • zmiešaná štvorhra: Dávid Butáš +  Karolína Baumannová – BPR Bratislava / Spoje Bratislava

Postup na prvý GP A turnaj si vybojovali:

  • Dávid Butáš, Andrej Turek, Martin Gabrhel, Peter Petrovič, Lukáš Vojtek, Martin Jozek, Johanka Ivanovičová, Nina Milada Michalková, Natália Slobodová, Ella Klačanská, Lea Skorkovská, Lea Kyselicová.

 

22. 1. 2019