august 2019
po ut st št pi so ne
     
26
 
             

FSO: Na Slovak Open sa prihlásilo 279 hráčov zo 43 krajín

Uzávierka prihlášok na medzinárodný turnaj FORZA Slovak Open 2019, ktorý sa bude konať 27.2.-2.3.2019 v Trenčíne, je za nami a my evidujeme celkom 43 prihlásených krajín a 279 hráčov.


So Slovenskom by sme teda v Trenčíne mali vidieť až 43 krajín, pričom medzi prihlásenými figurujú aj Egypťania, Indonézania, Taiwanci, Američania či dokonca hráč z Konga.

Najpočetnejšou zahraničnou výpravou by mali byť Poliaci s 33 hráčmi. Po nich nasledujú Česi, ktorých pricestuje 27. Slováci ako aj Ukrajinci majú prihlásených po 19 bedmintonistov, ale koľko našich sa aj reálne predstaví je zatiaľ otázne.

Veľké množstvo hráčov totiž zapríčinilo, že niektorí Slováci sú stále na čakacej listine, a je veľmi pravdepodobné, že do deja turnaja ani nezasiahnu.

V hlavnej súťaži dvojhry mužov by sa ale mal predstaviť Milan Dratva. V kvalifikácii zasa Peter Hrnčár, Matej Poláček a Juraj Vachálek. Na čakacej listine sú Jakub Horák s Andrejom Antoškom, ako aj Viliam Turcsányi, Peter Kováč či Patrik Papánek. V dvojhre žien uvidíme na domácom turnaji v akcii Martinu Repiskú, ktorú v kvalifikácii doplní Katka Vargová. Na „čakačke“ sú Alexandra Remeňová, Mia Tarcalová, Tamara Prostináková, Viktória Žiaková a Martina Foltánová.

Štvorhra mužov a hlavná súťaž s Miroslavom Haringom a Jurajom Vachálkom. V kvalifikácii o postup zabojujú Andrej Antoška s Jakubom Horákom, Marián Lipták s Matejom Poláčkom a Patrik Papánek s Viliamom Turcsányim. Hlavnú súťaž štvorhry žien si zahrá Katka Vargová po boku Ukrajinky Dzhanhobekovej, ale aj Mia Tarcalová s Martinou Repiskou, Alexandra Remeňová s Luciou Vojtekovou ako aj Martina Foltánová s Viktóriou Žiakovou.

V mixe budú horúcim želiezkom Milan Dratva s Martinou Repiskou. V kvalifikácii zasa Miroslav Haring s Luciou Vojtekovou, Jakub Horák s Miou Tarcalovou, Andrej Antoška s Alexandrou Remeňovou a Juraj Vachálek s Tamarou Prostinákovou.

Zoznam hráčov a ich rozdelenie do kvalifikácie a hlavnej súťaže nájdete TU.

Prihlásené krajiny:

  • Anglicko, Arménsko, Belgicko, Bielorusko, Bulharsko, Cyprus, Česko, Dánsko, Egypt, Estónsko, Chorvátsko, India, Indonézia, Irán, Írsko, Kazachstan, Kongo, Lotyšsko, Luxembursko, Macedónsko, Maďarsko, Malajzia, Mjanmarsko, Moldavsko, Nemecko, Nórsko, Poľsko, Rakúsko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Škótsko, Španielsko, Švajčiarsko, Švédsko, Taiwan, Taliansko, Thajsko, Ukrajina, USA, Wales
3. 2. 2019