august 2019
po ut st št pi so ne
     
26
 
             

9th Multi Alarm Hungarian International Junior Championships 2019

7.-10.februára bude maďarské mesto Pécs dejiskom medzinárodného juniorského turnaja, na ktorom si zahrá aj jedenásť Slovákov.


Na Junior International Series podujatie sa prihlásilo 121 hráčov z 20-tich krajín (Belgicko, Bulharsko, Česko, Dánsko, Francúzsko, Chorvátsko, India, Izrael, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Škótsko, Ukrajina, USA).

Zo Slovenska do susedného Maďarska vycestovalo aj sedem reprezentantov, menovite Andrej Antoška, Jakub Horák, Patrik Papánek, Viliam Turcsányi, Mia Tarcalová, Lucia Vojteková a Natália Tomčová, ktorých má na povel reprezentačný tréner Tibor Kessler. Medzi prihlásenými hráčmi figurovala aj Alexandra Remeňová, ktorá ale nakoniec kvôli zdravotným problémom na turnaj nevycestovala. Vrátane reprezentantov sa do Pécsu vybrali aj hráči z oddielov PBA Prešov a Lokomotíva Košice, a to Peter Kováč, Peter Radoczi, Júlia Chmurovičová a Sofia Slosiariková.

Turnajovými jednotkami sú Francúz Christo Popov v dvojhre chlapcov, domáca Vivien Sandorhazi v dvojhre dievčat, Češky Lucie Krpatová/Kateřina Zuzáková v štvorhre dievčat. Lídrami štvorhry chlapcov sú naši reprezentanti Andrej s Jakubom, pričom Andrej mal byť s Alexandrou jednotkou aj v mixe, no pri Alexandrinej neúčasti sú druhým najvyššie nasadeným párom Jakub s Miou.

Slovákov čaká opäť náročný turnaj, a pokiaľ pomýšľajú na úspech, tak budú musieť „zamakať“ od prvých kôl. V dvojhre juniorov sa totiž odohrá 128-čkový pavúk, v dvojhre dievčat a mixe 64-kový a v štvorhrách to budú zasa 32-kové pavúky.  

Podujatie odštartuje 7.februára, teda dnes popoludní o 14:00 hod. úvodnými stretnutiami dvojhier. Nezabudnite držať palce a sledujte výsledky.

Kompletné vylosovanie turnaja ako aj priebežné výsledky nájdete TU.

Live streaming

7. 2. 2019