máj 2019
po ut st št pi so ne
   
13
14
27
28
   
             

54. Portuguese International Championships 2019

  6. 3. 2019
Ako osamotený vojak v poli vystupoval Milan Dratva na medzinárodnom turnaji International Series v Portugalsku, kde nastúpil v kvalifikácii dvojhry mužov.

Portugalské mesto Caldas da Rainha bude 7.-10.marca hostiť 54. ročník turnaja Portuguese International Championships, na ktorý sa prihlásilo 334 hráčov zo 45 krajín (Anglicko, Arménsko, Bahrajn, Belgicko, Bulharsko, Česko, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Holandsko, Chorvátsko, Indonézia, Island, Írsko, Kanada, Kazachstan, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Maďarsko, Malajzia, Mjanmarsko, Moldava, Nemecko, Nórsko, Pakistan, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Srí Lanka, Škótsko, Španielsko, Švajčiarsko, Švédsko, Taiwan, Taliansko, Thajsko, Ukrajina, USA).

Číslom jeden v dvojhre mužov bude Lin Yu Hsien z Taiwanu, u žien je na pozícii jednotky rovnako ako u nás Thajčanka Porntip Buranaprasertsuk. V štvorhre mužov sú lídrami pavúka Íri Joshua Magee/Paul Reynolds, v štvorhre žien patrí prvenstvo Belgičankám Lise Jaques/Flore Vandenhoucke a v mixe na špici úradujú Poliaci Pawel Smilowski/Magdalena Swierczynska.

Úradujúci majster Slovenska zasiahol do deja hneď v kvalifikácii. Tam sa v prvom kole ako 221. hráč svetového rebríčka stretol s 520. hráčom z Nemecka, s Felixom Hammesom.  Duel nášho reprezentanta v kvalifikácii číslo štyri prebehol v štvrtok dopoludnia. Po dobrom výkone a pozitívnom výsledku nastúpil Milan na ďalší zápas o 14:00 hod.. Jeho súperom bol Španiel Marc Cardona. Aj v tomto dueli si Milan počínal výborne, a po výsledku 21:16, 22:20 sa ocitol vo finále kvalifikácie, kde si sily zmeral s Dáno  Ditlevom Jaegerom Holmom. Žiaľ, cesta do hlavnej súťaže sa pre Milana skončila práve v tomto stretnutí, ktoré síce začal lepšie, a to víťazným setom, no ďalšie dva už ovládol súper a ukončil tak púť nášho reprezentanta.

Vylosovanie TU.

MSQ 1.kolo: Milan Dratva /12/ (SVK) – Felix Hammes (GER) 21:17, 21:7

MSQ 2.kolo: Milan Dratva /12/ (SVK) - Marc Cardona (ESP) 21:16, 22:20

MSQ 3.kolo: Milan Dratva /12/ (SVK) - Ditlev Jaeger Holm (DEN) 21:19, 11:21, 14:21