27
28

German Junior: Antoška krok od štvrtého kola

11. 3. 2019
Andrej Antoška a Jakub Horák boli jedinými slovenskými zástupcami, ktorí pod vedením reprezentačného trénera Tibora Kesslera štartovali na obrom Junior International Grand Prix podujatí v nemeckom Berlíne.

Slovenská zostava bola oklieštená o dievčenskú časť, pretože Mia Tarcalová ani Alexandra Remeňová sa turnaja kvôli zdravotným ťažkostiam zúčastniť nemohli. Chlapci ale reprezentovali ako sa patrí, a na konto si okrem množstva skúseností pripísali aj jednu výhru.

Práve o tú sa postaral štrnásty nasadený Andrej Antoška v dvojhre chlapcov, keď v 128-čkovom pavúku porazil v druhom kole Nemca Mattiho-Lukku Bahra po setoch 21:14 a 23:21. V treťom kole si následne sily zmeral s Francúzom Martinom Ouazzenom, s ktorým začal duel výborne, a to výhrou v prvom sete (21:18). Súper sa ale len tak ľahko nevzdal a stretnutie nakoniec otočil. Po konečnom výsledku 21:18, 10:21, 18:21 odchádzal Andrej z kurtu ako porazený.

Jakub mal v prvom kole nepríjemného súpera z Číny, Li Yunzeho. Slovenský reprezentant dal do stretnutia čo sa dalo, ale konečný výsledok 21:12 a 21:9 hovoril v prospech súpera. Yunze ale svoje kvality predviedol aj v ďalších kolách, keď sa predral až do štvrťfinále. Dodáme, že Číňan porazil aj štvrtého nasadeného Francúza Christo Popova, a ktovie, kde by sa bol zastavil, keby štvrťfinále za stavu 9:7 pre Indonézana Apriyandiho nemusel skrečovať.

Nakoniec Andrej s Jakubom odohrali aj duel v štvorhre chlapcov. Ich súpermi boli thajskí reprezentanti, ktorí mladým puškám trénera Kesslera dovolili uhrať po jedenásť bodov v oboch setoch.

Slováci tak veľa výhier nezaznamenali, ale na tak prestížne a silne obsadenom podujatí je zisk každého bodu, setu či nebodaj zápasu veľkým úspechom.