august 2019
po ut st št pi so ne
     
26
 
             

Portuguese International: Dratvovi k postupu chýbal kúsok

Milan Dratva sa 7.-10. marca predstavil na International Series podujatí v Portugalsku, kde sa pokúšal o zisk bodov do svetového rebríčka. Ako 221. hráč rebríčka musel štartovať v kvalifikácii, kde sa nakoniec jeho cesta turnajom aj skončila.


Milan bol na podujatí Portuguese International Championships v kvalifikácii nasadený ako dvanásty hráč a nalosovaný do kvalifikácie číslo štyri. Jeho súperom bol v prvom kole nemecký hráč Felix Hammes, ktorého náš reprezentant dokázal zdolať bez väčších problémov po výsledku 21:17 a 21:17. V druhom kole nastúpil proti Španielovi Marcovi Cardonovi a hoci sa natrápil o trošku viac, výsledok 21:16 a 22:20 svietil v Milanov prospech.

Od hlavnej súťaže bol teda úradujúci majster už len jeden krok, ale ako to už býva, súperi sa každým kolom zlepšujú. Inak tomu nebolo ani v tomto prípade, keď vo finálovom kole kvalifikácie proti Milanovi stál dánsky hráč Ditlev Jaeger Holm. Tomu síce v svetovom rebríčku patrí miesto 308., no aj podľa slov nášho reprezentanta bol v dueli favoritom práve Dán. Milan proti tomuto súperovi dokázal zaknihovať výhru v prvom sete, ale to bolo všetko. Ďalšie dva sety mal pevne v rukách Dán, ktorý si výhrou zaistil účasť v hlavnej účasti, a zároveň ukončil účinkovanie nášho reprezentanta na podujatí.

„Po dobrom výkone a vyhratom sete s favorizovaným Dánom sú moje hodiny na portugalských kurtoch spočítané. Ďakujem za Vaše správy a podporu.“  Milan

Pre zaujímavosť doplníme, že dánsky hráč, ktorý porazil Milana skončil na turnaji v semifinále, a to po prehre so šiestym nasadeným Švédom Felixom Burestedtom, inak neskorším víťazom celého podujatia. Dvojhru žien ovládla rovnako ako u nás prvá nasadená Porntip Buranaprasertsuk z Thajska. V štvorhre mužov dominovali Taiwanci Chang Ko-Chi/Fang-Jen Lee, v štvorhre žien zasa dánsko-švédsky pár Julie Finne-Ipsen/Clara Nistad. Prvenstvo z mixu si odniesli Taiwanci Chang Ko-Chi/Lee Chih Chen.

Kompletné výsledky TU.

 

11. 3. 2019