máj 2019
po ut st št pi so ne
   
13
14
27
28
   
             

All England: Momota sa zapísal do histórie

  11. 3. 2019
Líder svetového rebríčka, Japonec Kento Momota sa bezpochyby zapísal do histórie svetového bedmintonu, pretože sa stal vôbec prvým japonským hráčom, ktorému sa podarilo triumfovať na prestížnom podujatí All England.

Momota si v samotnom finálovom dueli poradil s dánskou hviezdou Viktorom Axelsenom, ktorý predtým v semifinále porazil minuloročného šampióna, Číňana Shi Yuqiho. V ženskej dvojhre dá sa povedať prekvapivo triumfovala piata nasadená Číňanka Chen Yufei. Tá nedovolila vo finále zvíťaziť dvojnásobnej šampiónke Tai Tzu Ying z Taiwanu, ktorá tento rok útočila na zisk tretieho zlata.

Neslávne dopadli aj prví nasadení Indonézania Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo, ktorí taktiež chceli získať tretí triumf v poradí. Ich cesta turnajom ale skončila naozaj predčasne, a to hneď v prvom kole turnaja, keď „mimoni“ nezvládli duel proti čínskej dvojici Liu Cheng/Zhang Nan. Výhra ale nakoniec putovala do rúk šiestych nasadených Indonézanov Mohammada Ahsana/Hendru Setiawana.

V štvorhre žien sa naozaj po dlhej dobe podarilo presadiť Číňankám. Turnajové päťky Chen Qingchen/Jia Yifan ovládli turnaj v Birminghame, keď vo finále zdolali tretie nasadené Japonky Mayu Matsumoto/Wakanu Nagaharu.

Mix sa stal záležitosťou svetových jednotiek. Číňania Zheng Siwei/Huang Yaqiong nedovolili obhájiť titul tretiemu nasadenému japonskému páru Yuta Watanabe/Arisa Higashino.

Jediným európskym medailistom sa stal už spomínaný Viktor Axelsen. Štvrťfinálovú účasť ale zaznamenali aj Jan O.Jorgensen, Nemci Mark Lamsfuss/Marvin Seidel, Gabriela a Stefani Stoevové ako aj Chris a Gabrielle Adcockovci.

Kompletné výsledky TU.

Záznam finálových zápasov TU.