máj 2019
po ut st št pi so ne
   
13
14
27
28
   
             

YONEX Swiss Open 2019

  12. 3. 2019
Slovenská reprezentantka Martina Repiská sa v najbližších dňoch predstaví na HSBC BWF World Tour Super 300 podujatí v švajčiarskom Bazileji, kde jej spoločnosť budú robiť naozaj zvučné mená svetového bedmintonu.

12.-17.marca sa turnaja YONEX Swiss Open 2019 chcelo zúčastniť až 363 hráčov z 39 krajín (Alžírsko, Anglicko, Arménsko, Belgicko, Brazília, Bulharsko, Česko, Čína, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Holandsko, Chorvátsko, India, Indonézia, Izrael, Írsko, Japonsko, Kanada, Kórea, Lotyšsko, Maďarsko, Malajzia, Maurícius, Moldava, Nemecko, Nový Zéland, Poľsko, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Švédsko, Taiwan, Taliansko, USA).

Turnajovou jednotkou v dvojhre mužov bude Číňan Shi Yuqi, u žien jeho krajanka a víťazka All Englandu Chen Yufei. V štvorhre mužov mali byť na špici Číňania Li Junhui/Liu Yuchen. Tí sa ale z turnaja odhlásili a druhým najvyššie nasadeným párom, teda favoritmi na zisk zlata budú Dáni Kim Astrup/Anders Skaarup Rasmussen. Číslom jeden v štvorhre žien budú taktiež víťazky All Englandu, a to Číňanky Chen Qingchen/Jia Yifan. V mixe sa na najvyššej pozícii nachádzajú manželia Chris Adcock/Gabrielle Adcock z Anglicka.

Naša úradujúca majsterka Slovenska sa predstaví v prvom kole 32-kového pavúka, kde jej súperkou bude Bulharka Mariya Mitsova, inak 97.hráčka svetového rebríčka. Marte v rebríčku patrí 85. priečka, a tento duel teda určite nebude patriť k tým jednoduchým. Ak naša reprezentantka pomýšľa na úspech, na kurte bude musieť nechať 100%, pretože o víťazke rozhodnú aj tie najmenšie detaily.

„Veľký turnaj, Swiss Open, Super Tour 300...už sa neviem dočkať. Určite bude všetko vo švajčiarskom Baseli dokonale pripravené a preto sa teším ešte viac na môj prvý zápas v hlavnej súťaži proti Bulharke Mitsovej, ktorý budem hrať v stredu. Cestovala som v pondelok, kedy som mala večer dohodnutý tréning s Čechmi a dnes s Estónkou. Priebeh turnaja a výsledky môžete sledovať aj na mojej Fan Page na Facebooku (Martina Repiská). Držte palce!“ Marta

 

Kompletné vylosovanie TU.

WS 1.kolo: Martina Repiská (SVK) – Mariya Mitsova (BUL) 13:21, 19:21