máj 2019
po ut st št pi so ne
   
13
14
27
28
   
             

Juniori v svetovom rebríčku

  13. 3. 2019
K 12.marcu je našim najlepším juniorským hráčom v svetovom rebríčku Andrej Antoška, ktorému v dvojhre patrí neuveriteľné 28. miesto. Spolu s Jakubom Horákom sú na tom ale vynikajúco aj v štvorhre.

Obaja sa totiž delia o 56. priečku. Andrej okrem toho zastáva v mixe 95. pozíciu, a tak sa vo všetkých troch disciplínach drží v TOP stovke hráčov sveta. Naozaj o nič horšie na tom nie je ani Jakub, ktorý sa síce v mixe nachádza na 132. mieste, ale v dvojhre mu patrí výborná 52. priečka. Patrik Papánek spolu s Viliamom Turcsányim sa ako ďalší juniorskí reprezentanti delia v štvorhre o 282. pozíciu. Okrem toho sa Viliam predral na 150. miesto v dvojhre, a Patrikovi patrí zasa 258. priečka.

Z dievčat sa ani jednej hráčke nepodarilo prekročiť prah elitnej stovky. Najbližšie k jej prelomeniu má ale Mia Tarcalová, ktorá v mixe obsadila 109. miesto. V dvojhre jej patrí 125. priečka a v štvorhre by ste ju našli na 158. pozícii. Alexandra Remeňová zastáva v mixe 123. miesto, a v dvojhre sa nachádza na priečke číslo 176.. Najúspešnejšou štvorhrárkou je Lucia Vojteková, ktorá obýva 115. miesto. Na záver spomenieme aj mladšiu juniorskú reprezentantku Sofiu Slosiarikovú, ktorej patrí v štvorhre 198. pozícia a v dvojhre zastáva 195. miesto.

Lídrami rebríčka dvojhier sú reprezentanti z Thajska, a to Kunlavut Vitidsarn u chlapcov a Phittayaporn Chaiwan u dievčat. Z Európanov sú na tom najlepšie Španiel Tomas Toledano na siedmej priečka a Maďarka Vivien Sandorhazi sídliaca na šiestom mieste. Prvenstvo v štvorhre chlapcov patrí Číňanovi Wang Changovi, Angličan Ethan Van Leeuwen obsadil siedmu pozíciu. V štvorhre dievčat a mixe úradujú na špici Indonézania. V štvorhre dievčat je to Febriana Dwipuji Kusuma, Turkyňa Bengisu Ercetin je na piatom mieste, v a mixe je na čele Leo Rolly Carnando. Šiestu priečku obýva Francúzka Juliette Moinard.

Kompletný rebríček TU.