máj 2019
po ut st št pi so ne
   
13
14
27
28
   
             

Slováci v svetovom rebríčku

  14. 3. 2019
Oproti juniorom a hráčom v kategórii do sedemnásť rokov nie je svetový rebríček dospelých až tak pozitívny. Mnoho hráčov zaznamenalo rebríčkový pokles, a my budeme pevne veriť, že svoje postavenia počas najbližších turnajov vylepšia.

V mixe sa náš reprezentačný pár, ktorý bojuje o účasť na Európskych hrách, Milan Dratva/Martina Repiská, nachádza aktuálne na 119. mieste, pričom dvojica už bola aj na výbornej 104. pozícii. Stúpajúci trend má však Katarína Vargová s Khrystinou Dzhanhobekovou v štvorhre žien, pretože tomuto páru patrí v rebríčku 244. priečka. Po prvom spoločnom turnaji sa do tisícky párov vtesnali aj Mia Tarcalová s Martinou Repiskou, ktoré sa nachádzajú na 950. mieste. V štvorhre mužov obývajú naši úradujúci majstri Slovenska Miroslav Haring/Juraj Vachálek 407. pozíciu, a ich mladší juniorskí kolegovia, Andrej Antoška/Jakub Horák, sa aj vďaka štvrťfinálovej účasti na Slovak Open prehupli na 746. priečku.

V dvojhre je stále v top stovke Martina Repiská, ktorá k 12.marcu úraduje na 98. mieste. Za prvé kolo na turnaji Swiss Open si ale na konto pripíše vynikajúcich 1670 bodov, ktoré by ju mohli posunúť opäť vpred. Katarína Vargová sa momentálne v rebríčku nachádza na 478. priečke a Milanovi Dratvovi v dvojhre mužov patrí 230. miesto.

Pozície na špici rebríčka sa v žiadnej kategórii nezmenili. Mužskou jednotkou je Japonec Kento Momota, Dán Viktor Axelsen obýva 4. priečku. U žien je na prvom mieste Taiwančanka Tai Tzu Ying, najlepšou Európankou je na piatom mieste Španielka Carolina Marin. Indonézski mimoni Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo velia rebríčku štvorhry, Dáni Kim Astrup/Anders Skaarup Rasmussen sa nachádzajú na siedmej priečke. Japonky Yuki Fukushima/Sayaka Hirota úradujú v ženskej štvorhre, Bulharky Gabriela Stoeva/Stefani Stoeva obsadili miesto číslo osem. A nakoniec, Číňania Zheng Siwei/Huang Yaqiong sú najvyšším párom v mixe, Angličania Chris Adcock/Gabrielle Adcock zastávajú šiestu priečku.

FOTO: Badminton Europe/Marc Phelan

Kompletný rebríček TU.