júl 2019
po ut st št pi so ne
1
15
       
             

Juniori v svetovom rebríčku

  5. 4. 2019
Ako vyzerá juniorský svetový rebríček platný k 2.aprílu 2019? Našim najúspešnejším hráčom je neustále Andrej Antoška, ktorý sa v dvojhre nachádza na 30. priečke.

Okrem dvojhry mu v mixe patrí 118. miesto, a v štvorhre spolu s Jakubom Horákom úradujú na 55. pozícii. Jakub zasa v dvojhre zasadol na 51. miesto, a v mixe by ste ho našli na 131. priečke, ktorú zdieľa so svojou partnerkou Miou Tarcalovou. Tá sa v dvojhre nachádza na 142. mieste, a v štvorhre na 171. pozícii. Z reprezentantov spomenieme aj Viliama Turcsányiho a Patrika Papáneka. Spoločne v štvorhre obývajú 292. miesto, pričom Patrik v dvojhre úraduje na 264. priečke a Viliam zasa na 160. mieste.

Alexandra Remeňová sa v mixe nachádza na 123. priečke, a v dvojhre ju nájdete na 182. mieste. Lucia Vojteková v mixe zastáva 382. pozíciu a v štvorhre by ste ju našli na 120. priečke. Z nastupujúcej generácie si celkom dobre počína Sofia Slosiariková, a to na 206. mieste v štvorhre, a na 202. priečke v dvojhre. Natália Tomčová sa taktiež šplhá nahor, no momentálne zastáva 319. pozíciu v štvorhre a 281. miesto v dvojhre.

Lídrom rebríčka dvojhry chlapcov je aj naďalej Kunlavut Vitidsarn z Thajska. Jeho krajanka Phittayaporn Chaiwan velí rebríčku dvojhry dievčat. Z Európanov sú na tom najlepšie Španiel Tomas Toledano na siedmej priečke a Maďarka Vivien Sandorhazi na šiestom mieste. O post jednotiek v štvorhre chlapcov sa delia Číňania Wang Chang/Di Zijian, Angličan Ethan Van Leeuwen obsadil siedmu priečku. Indonézanka Febriana Dwipuji Kusuma je na čele rebríčka štvorhry chlapcov, Turkyňa Bengisu Ercetin je na piatom mieste. Ďalší Indonézan Leo Rolly Carnando úraduje na špici v mixe, Francúzka Juliette Moinard sa nachádza na šiestej pozícii.

Kompletný rebríček TU.

Blížiace sa podujatia