júl 2019
po ut st št pi so ne
1
15
       
             

Slováci v svetovom rebríčku

  11. 4. 2019
K 9.aprílu zaznamenala väčšina Slovákov v svetovom rebríčku mierny pokles, čo znamená, že ani jeden z našich hráčov sa už nenachádza v prvej svetovej stovke.

Martina Repiská, ktorá bola a samozrejme aj naďalej je našou najúspešnejšou hráčkou rebríčka, si neudržala postavenie v TOP stovke, a aktuálne sa nachádza na 106. mieste. Nič to ale nemení na fakte, že už čoskoro sa predstaví na Európskych hrách v bieloruskom Minsku. Ďalšou Slovenkou v rebríčku je Katka Vargová, a to na 476. priečke. U mužov je bezpochyby jednotkou Milan Dratva, ktorý sídli na 229. pozícii. Po Milanovi je ale v rebríčku priepastná diera, pretože ak nerátame Mateja Hliničana, ktorý sa s medzinárodnou scénou rozlúčil, je ďalším v poradí až Matej Poláček, ktorému patrí 1286. miesto.

Párovým disciplínam aj naďalej velí mix v podaní dvojice Milan Dratva/Martina Repiská. Nášmu reprezentačnému páru patrí 127. priečka. Juniorskí reprezentanti Jakub Horák/Mia Tarcalová obývajú miesto číslo 1050.. V štvorhre žien je na tom najlepšie Katka Vargová, ktorá sa spolu s Khrystynou  Dzhanhobekovou usadila na 246. priečke. Na blížiacom sa Sudirman Cupe bude Slovensko reprezentovať dvojica Martina Repiská/Mia Tarcalová, a spoločne im v rebríčku štvorhry patrí 979. miesto. V štvorhre mužov sú jednotkami úradujúci majstri Slovenska Miroslav Haring/Juraj Vachálek, ktorí sídlia na 534. pozícii. Ich mladší kolegovia Andrej Antoška/Jakub Horák sú v rebríčku na 756. mieste.

Lídrom rebríčka dvojhry mužov je aj naďalej Japonec Kento Momota, Dán Viktor Axelsen obýva tretiu priečku. Tai Tzu Ying z Taiwanu kraľuje v dvojhre žien, Španielka Carolina Marin sa nachádza na piatom mieste. V štvorhre mužov sú jednotkami Indonézania Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo, Dáni Kim Astrup/Anders Skaarup Rasmussen sú na ôsmej priečke. U žien patrí prvenstvo japonskej dvojici Yuki Fukushima/Sayaka Hirota, Bulharky Gabriela Stoeva/Stefani Stoeva sú na desiatej pozícii. Číňania Zheng Siwei/Huang Yaqiong velia mixu, najlepšími Európanmi sú Angličania Chris Adcock/Gabrielle Adcock na siedmom mieste.

Kompletný rebríček TU.

FOTO: Badminton Europe/Marc Phelan

Blížiace sa podujatia