august 2019
po ut st št pi so ne
     
26
 
             

LI-NING Denmark Challenge 2019

Na premiérovom turnaji LI-NING Denmark Challenge 2019 v dánskom meste Farum mali štartovať aj dvaja slovenskí reprezentanti. O body do svetového rebríčka chceli zabodovať Milan Dratva s Martinou Repiskou, no ich štart je zatiaľ otázny.


9.-12.mája bude v meste Farum prebiehať International Challenge podujatie, na ktoré sa prihlásilo 270 hráčov zo 40-tich krajín (Anglicko, Arménsko, Azerbajdžan, Austrália, Bahrajn, Belgicko, Brazília, Bulharsko, Česko, Čína, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Ghana, Holandsko, Chorvátsko, India, Izrael, Írsko, Japonsko, Kanada, Maďarsko, Maurícius, Moldavsko, Mongolsko, Nemecko, Nórsko, Poľsko, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Škótsko, Španielsko, Švajčiarsko, Švédsko, Ukrajina, USA, Wales).

O tom, že turnaj bude naozaj prestížny niet pochýb, veď turnajovou jednotkou v dvojhre mužov bude domáci hráč Jan O. Jorgensen, v dvojhre žien zasa Line Hojmark Kjaerfeldt. Dáni budú na zlato z prvej pozície útočiť aj v štvorhre žien, a to vďaka dvojici Maiken Fruergaard/Sara Thygesen. Najvyššie nasadeným párom v štvorhre mužov budú Angličania Marcus Ellis/Chris Langridge a v mixe ich krajania Ben Lane/Jessica Pugh ENG.

Milana s Martou by sme tentoraz nemali vidieť v spoločnom mixe, ale len v dvojhrách. Milan by mal do deja zasiahnuť hneď v kvalifikácii, kde mal byť jeho súperom v prvom kole James Akwei z Ghany. Ten sa ale z turnaja odhlásil a náš reprezentant sa tak ocitol priamo v druhom kvalifikačnom kole. Martina si v hlavnom pavúku na súperku spočiatku musela počkať, pretože sa ňou mala stať víťazka kvalifikácie číslo osem, ktorou s najväčšou pravdepodobnosťou mala byť Dánka Line Christophersen, juniorská majsterka Európy a juniorská vicemajsterka sveta. Aj tu sa ale situácia zmenila, a Marta si v prvom kole sily zmeria taktiež s Dánkou, ale s Annou Bygum, ktorá do hlavnej súťaže postúpila bez boja, pretože spomínaná Christophersen ako aj Jennifer Abbity z Ghany sa z turnaja odhlásili.

Obaja naši reprezentanti ale na turnaji vôbec hrať nemusia, a to kvôli pretrvávajúcim zraneniam. Nechajme sa teda prekvapiť či do deja nakoniec zasiahnu a skúsia sa popasovať o nejaké tie cenné body do rebríčka.

Kompletné vylosovanie TU.

MSQ 2.kolo: Milan Dratva (SVK) – David Kim (DEN) 0:1 retired

WS 1.kolo: Martina Repiská (SVK) – Anna Bygum (DEN) 0:2 retired

 

9. 5. 2019