august 2019
po ut st št pi so ne
     
26
 
             

Austrian U17 Open 2019

Opäť ako sám vojak v poli bude hráč oddielu DBK Bratislava Timon Gunda bojovať na medzinárodnom turnaji kategórie do sedemnásť rokov. Tentoraz sa mladý Bratislavčan vybral do susedného Rakúska, kde podobne ako v Bulharsku, nastúpi len v dvojhre chlapcov.


10.-12.mája hostí rakúske mesto Lauterach turnaj pod názvom Austrian U17 Open, na ktorý sa prihlásilo 170 hráčov zo 16-tich krajín (Anglicko, Belgicko, Česko, Dánsko, Estónsko, Francúzsko, Holandsko, Luxembursko, Maďarsko, Nemecko, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Škótsko, Španielsko, Švajčiarsko).

Jednotkou v dvojhre chlapcov je Čech Jan Janoštík. Ostatné disciplíny sa z najvyšších pozícií pokúsia ovládnuť ruskí reprezentanti. Mariia Golubeva je jednotkou v dvojhre dievčat, dvojica Lev Barinov/Egor Borisov velí štvorhre chlapcov, Anastasiia Boiarun/Alena Iakovleva zasa štvorhre dievčat a v mixe sú najvyššie postaveným párom Egor Borisov/Mariia Golubeva.

Timon ako jediný hráč zo Slovenska nastúpi len v 64-kovom pavúku dvojhry chlapcov, kde bude jeho súperom Francúz Yohan Barbieri. Duel je na programe dnes 13:30 hod.. Dodáme, že na víťaza čaká v druhom kole štvrtý nasadený Rus Ilya Kim.

Výsledky sledujte TU.

BS 1.kolo: Timon Gunda (SVK) – Yohan Barbieri (FRA) 14:21, 12:21

10. 5. 2019