august 2019
po ut st št pi so ne
     
26
 
             

MSR dorasteneckých družstiev

Obhajcovia z košickej Lokomotívy mali na Majstrovstvách Slovenska dorasteneckých družstiev opäť našliapnuté na zisk zlata, no cestu im vo finálovom stretnutí skrížili hráči zo Slávie TU Zvolen, ktorí Košičanom zabránili v zisku šiesteho zlata v rade, a sami usadli na pomyselný trón.


Novými majstrami Slovenska sa v dorasteneckých družstvách stali hráči Slávie TU Zvolen, ktorí 11.mája v telocvični ZŠ na Janigovej ulici ovládli všetky tri stretnutia. Najprv si poradili s tímom PBA Prešov, ktorý porazili až po tesnom výsledku 4:3. Dodáme však, že o víťazovi bolo rozhodnuté hneď po štyroch dvojhrách, a Prešov bodoval až v následných párových disciplínach. V druhom stretnutí proti oddielu BKR Púchov stratili Zvolenčania jediný bod, keď nenastúpili na záverečný mix. Výsledok zápasu 6:1 v prospech majstrov. Záverečné finálové stretnutie bolo ale veľmi napínavé, pretože o víťazovi šampionátu rozhodol až záverečný mix, ktorý ako už istotne viete ovládli Zvolenčania.

Druhé miesto brala Lokomotíva Košice, a o bronze sa rozhodovalo medzi Prešovom a Púchovom. V tomto stretnutí si lepšie počínali Prešovčania, ktorí získali bronz.

Medailistom gratulujeme.

FOTO: Lokomotíva Košice

1. kolo: 

  • A: Lokomotíva Košice - BKR Púchov 6:1
  • B: Slávia TU Zvolen – PBA Prešov 4:3

2. kolo: 

  • Lokomotíva Košice - PBA Prešov 6:1
  • Slávia TU Zvolen - BKR Púchov 6:1

3. kolo: 

  • Lokomotíva Košice - Slávia TU Zvolen 3:4
  • PBA Prešov - BKR Púchov 4:3

Súbory na stiahnutie:

  Zápisy stretnutí
13. 5. 2019