august 2019
po ut st št pi so ne
     
26
 
             

Denmark Challenge: Slováci stále zranení

Milan Dratva spolu s Martinou Repiskou síce na podujatí LI-NING Denmark Challenge na svoje stretnutia nastúpili, no obaja ich skrečovali, a to hneď po úvodných bodoch.


9.-12. mája sa v dánskom meste Farum konal premiérový turnaj zo série International Challenge podujatí, na ktorom sa o nejaké tie body do rebríčka chceli pokúšať aj naši dvaja úradujúci majstri Slovenska.

Čo ale čert nechcel, obaja majú zranenia, ktoré im ešte nedovolili naplno štartovať. Milan už nehral na slovenskej Extralige, ktorá sa konala 4.mája, a Marta sa zranila na turnaji v Brazílii, kde nedohrala výborne rozbehnutý štvrťfinálový zápas proti Ksenii Polikarpovej z Izraela.

Veríme, že zranenia oboch reprezentantov nie sú veľmi vážne, a že týždeň regenerácie im postačí, pretože už 19.mája štartuje v Číne Sudirman cup, na ktorom by obaja mali byť oporou slovenského tímu.

Doplníme, že víťazmi turnaja sa stali Dán Hans Christian Solberg Vittinghus v dvojhre mužov, jeho krajanka Mia Blichfeldt úradovala v dvojhre žien. Japonci  Shohei Hoshino/Yujiro Nishikawa zvíťazili v štvorhre mužov, pričom štvorhru žien vyhrali taktiež Japonky, Saori Ozaki/Akane Watanabe. V mixe triumfovali Francúzi Ronan Labar/Anne Tran.

Kompletné výsledky TU.

MSQ 2.kolo: Milan Dratva (SVK) – David Kim (DEN) 0:1 retired

WS 1.kolo: Martina Repiská (SVK) – Anna Bygum (DEN) 0:2 retired

 

13. 5. 2019