august 2019
po ut st št pi so ne
     
26
 
             

6.VICTOR Hofsteig Youth International

Johanka Ivanovičová z bratislavských Spojov štartovala 10.-12.mája v rakúskom Wolfurte na medzinárodnom mládežníckom turnaji v kategórii do pätnásť rokov, kde sa jej mimoriadne darilo. Domov si totiž priniesla zlato zo štvorhry a striebro z dvojhry.


Na turnaji v Rakúsku, kde sa hrali tri kategórie (U11, U13 a U15) malo zastúpenie aj Slovensko, a to vďaka Johanke Ivanovičovej, ktorá v meste Wolfurt reprezentovala oddiel Spoje Bratislava. Johanka sa predstavila v dvojhre ako aj v štvorhre spolu s Češkou Petrou Maixnerovou.

V dvojhre dokázala Johanka bez väčších problémov dvoma výhrami ovládnuť skupinu, čím si zaistila miestenku vo vyraďovacom pavúku. Tam sa ale taktiež nestratila. Postupne prešla cez druhé kolo, štvrťfinále ako aj semifinále až do záverečného boja o zlato. Práve v poslednom dueli ju ale na jej ceste zastavila jej štvorhrová spoluhráčka Petra Maixnerová z Čiech.

Obe následne spoločne nastúpili v štvorhre, kde odohrali niekoľko vynikajúcich stretnutí, pričom porazili aj nasadené jednotky z Nemecka, a zaslúžene sa postavili na najvyšší stupienok pre víťazov.

Johanke gratulujeme k veľkému úspechu. Na turnaji, kde štartovali hráči z Česka, Nemecka, Rakúska, Švajčiarska a Brazílie dokázala zabodovať a vybojovala si zlatú ako aj striebornú medailu.

FOTO: Kempter7

Výsledky nájdete TU.

13. 5. 2019