august 2019
po ut st št pi so ne
     
26
 
             

Austrian U17: Gunda opäť skončil v prvom kole

Po turnaji v Bulharsku, kde slovenský reprezentant Timon Gunda neprešiel prvým kolom, sa mu o nič viac nedarilo ani na podujatí v Rakúsku, kde jeho cesta turnajom skončila zasa v prvom kole.


Timon ako reprezentant oddielu DBK Bratislava, ktorý na podujatí Austrian U17 Open štartoval na vlastné náklady si v prvom kole 64-kového pavúka sily zmeral s francúzskym hráčom Yohanom Barbierim. Po 26-minútach a výsledku 14:21, 12:21 však Slovák odchádzal z kurtu ako porazený. Jeho súper ale v pavúku ďaleko nedokráčal, pretože hneď v druhom kole ho zastavil štvrtý nasadený Rus Ilya Kim.

Zaujímavosťou je, čo tu už dávno nebolo, že na stupne víťazov sa postavili vo všetkých disciplínach najvyššie nasadení hráči. V dvojhre chlapcov to bol Čech Jan Janoštík, ktorý na podujatí triumfoval aj minulý rok. Ostatné disciplíny mali pevne pod palcom ruskí bedmintonisti. V dvojhre dievčat úradovala Mariia Golubeva, ktorá spolu s Egorom Borisovom zvíťazila aj v mixe. Jej spoluhráč bral zároveň zlato aj zo štvorhry s Levom Barinovom. V štvorhre dievčat sa z výhry tešili Anastasiia Boiarun/Alena Iakovleva.

Kompletné výsledky TU.

BS 1.kolo: Timon Gunda (SVK) – Yohan Barbieri (FRA) 14:21, 12:21

14. 5. 2019