EH: Repiská s veľkou šancou na postup

Na európskych hrách v bieloruskom Minsku sa Martina Repiská v skupine B popasuje s troma súperkami. Ak naša reprezentantka pomýšľa na úspech a postup do hlavného pavúka, v dvoch stretnutiach bude musieť zabodovať. Ako to celé vidí?


„S losom na Európske hry som spokojná. V skupine si zahrám tri, určite kvalitné zápasy a verím, že všetko pôjde podľa plánu, a že budem jedna z dvoch postupujúcich ďalej do pavúka. Cítim sa momentálne v dobrej forme a po dvoch nasledujúcich turnajoch, v Azerbajdžane a na Mauríciu, sa budem veľmi tešiť na veľké podujatie v Minsku.“ Martina

 

Reálna šanca na postup do hlavného pavúka je naozaj veľká, pretože zo skupiny postupujú dve hráčky. A s kým si teda Martina postupne zmeria sily?

Druhá nasadená Dánka Mia Blichfeldt, ako 21. hráčka svetového rebríčka bude asi naozaj ťažkým orieškom, no ďalšie dve súperky sú hrateľné. S Češkou Kateřinou Tomalovou má Martina pozitívnu zápasovú bilanciu, v ktorej vedie 3:1. Všetky posledné zápasy ovládla práve naša hráčka, pričom ten najnedávnejší sa uskutočnil v septembri 2018 na turnaji v Česku. Poslednou Martininou súperkou bude Lotyška Leva Pope, inak 345. hráčka svetového rebríčka. Bedmintonistky síce na kurte ešte proti sebe nestáli, ale najmä vďaka rebríčku, kde Martina úraduje na 94. priečke, bude v dueli favoritkou.

Kompletné vylosovanie TU.

FOTO: Badminton Europe/Marc Phelan

5. 6. 2019