po ut st št pi so ne

26

Mauritius International: Repiská získala 1370 bodov

Slovenská reprezentantka Martina Repiská sa na medzinárodnom International Series podujatí na Mauríciu prebojovala do štvrťfinále, za ktoré do svetového rebríčka zinkasovala skvelých 1370 bodov.

Martina síce na podujatí figurovala ako druhá najvyššie nasadená hráčka, no svoju pozíciu sa jej obhájiť nepodarilo. V prvom kole si hravo za osemnásť minút strávených na kurte poradila s Indkou Shivani Angelinou Pathi, ktorá sa do hlavného pavúka prebojovala z kvalifikácie. Martina tejto súperke dovolila uhrať 14 bodov v prvom a 16 bodov v druhom sete.

Druhé kolo odohrala naša reprezentantka proti bedmintonistke z Maldív, Neele Najeeb. Dvadsaťpäť minút na kurte a konečný výsledok 21:10, 21:10 zaistili Martine štvrťfinálovú účasť. Tam ju ale čakala jej známa, Fínka Airi Mikkela, s ktorou žiaľ Martina nemá pozitívnu zápasovú bilanciu.

Fínka vo vzájomných dueloch viedla 2:0. Prvý spoločný stret týchto dvoch hráčok prebehol ešte v roku 2016 na Islande, kde Fínka triumfovala v dvoch setoch. Druhýkrát proti sebe stáli v roku 2018 na Majstrovstvách Európy a Mikkela zaknihovala ešte jednoznačnejšiu výhru než predtým.

Martina určite dúfala, že túto nepriaznivú bilanciu dokáže upraviť, no ani do tretice sa jej to nepodarilo. Prvý set síce vyzeral nádejne, keď ho Zvolenčanka prehrala so skóre 20:22, no Fínka sa v druhom sete nezľakla a Martine dovolila uhrať len 14 bodov. Po tridsiatich troch minútach na kurte sa Mikkela, inak 111. hráčka svetového rebríčka posunula do semifinále, a Martina sa s turnajom musela rozlúčiť.

Za svoju štvrťfinálovú účasť si však v rámci olympijskej kvalifikácie pripíše do svetového rebríčka výborných 1370 bodov, pričom o ďalšie zabojuje už o pár dní na turnaji v Peru. Držte palce!