Benin International: Dratva s 1370 bodmi

Slovenský reprezentant Milan Dratva si na prvom africkom turnaji počínal naozaj výborne. Nielenže zdolal nasadeného hráča, a prebojoval sa až do štvrťfinále, no na konto do svetového rebríčka si pripísal aj skvelých 1370 bodov.


Milanove výkony postupne gradujú, čo dokazuje na svojich výsledkoch. V Benine si totiž v prvom kole 32-kového pavúka dokázal bez väčších problémov poradiť s turnajovou osmičkou, s Godwinom Olofoum z Nigérie. Ani druhé kolo nebolo pre Milana žiadnym ťažkým orieškom. Egypťan Ahmed Salah nenarobil nášmu majstrovi väčšie starosti a opäť stačili dva sety na to aby sa Milan posunul o kolo ďalej.

Štvrťfinále už však bolo o niečom inom. Na Milana čakal súper z Indie, ktorý sa síce do pavúka predral z kvalifikácie, no na ceste do štvrťfinále zdolal aj druhého nasadeného českého reprezentanta Adama Mendreka. A hoci Milan bojoval ako lev, na Raghu Mariswamiho to jednoducho nestačilo. Slovák ale so svojimi výkonmi môže byť len a len spokojný. Po výsledku 15:21 a 13:21 ostal v štvrťfinále, za ktoré si do svetového rebríčka pripísal 1370 bodov.  Gratulujeme!

Výsledky TU.

FOTO: EML Photo

2. 7. 2019