EH 2019: Novými šampiónmi sú...

Králi a kráľovné Európy boli korunovaní. Druhé európske hry, ktoré sa konali v bieloruskom Minsku spoznali svojich víťazov, ktorými sa stali Dán Anders Antonsen v dvojhre mužov, jeho krajanka Mia Blichfeldt v dvojhre žien, Angličania Marcus Ellis/Chris Langridge v štvorhre mužov, Holanďanky Selena Piek/Cheryl Seinen v štvorhre žien a Angličania Marcus Ellis/Lauren Smith v mixe.


Najúspešnejším hráčom šampionátu sa rozhodne stal Angličan Marcus Ellis, ktorý triumfoval ako v štvorhre mužov tak aj v mixe. Spolu s Chrisom Langridgom a Lauren Smith dokázal zvíťaziť nad Dánmi Kim Astrupom/Andersom Skaarupom Rasmussenom či nad svojimi kolegami, dvojnásobnými majstrami Európy, manželmi Chrisom a Gabrielle Adcockovcami.

V dvojhre mužov pri neúčasti Dána Viktora Axelsena prebral úlohu favorita jeho krajan Anders Antonsen, ktorý sa jej zhostil naozaj výborne. Vo finálovom dueli sa stretol s Francúzom Briceom Leverdezom. Po 68-minútach strávených na kurte a výsledku 21:19, 14:21 a 21:10 však mohol oslavovať triumf.

Dvojhru žien ovládla podľa našich predpokladov druhá nasadená Dánka Mia Blichfeldt, ktorá v skupine porazila aj našu Martinu Repiskú. Dánka sa vo finále stretla so Škótkou Kirsty Gilmour, ktorej dovolila uhrať 16 bodov v prvom a 17 bodov v druhom sete.

Zlato zo štvorhry žien putovalo do Holandska. Štvrté nasadené Holanďanky Selena Piek/Cheryl Seinen ho dokázali získať v súboji s Angličankami Chloe Birch/Lauren Smith. Po trojsetovej dráme a výsledku 14:21, 21:13 a 21:15 sa zo zlata radovali Piek so Seinen.

Slovenská reprezentantka Martina Repiská dokázala postúpiť zo skupiny a prebojovať sa medzi 16 najlepších hráčok Európy. Jej ďalšiu cestu pavúkom zahatala Turkyňa Neslihan Yigit. Martina ale na podujatí podala skvelé výkony a jej snaha bola odmenená 2750 bodmi, ktoré si pripíše do svetového rebríčka.

Európske hry skončili a my sa už teraz tešíme na ich ďalšie pokračovanie, ktoré bude v roku 2023 v poľskom Krakove.

Výsledky TU.

FOTO: Badminton Photo

2. 7. 2019