december 2020
po ut st št pi so ne
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
             

Čo priniesol mesiac: „ Jún 2019“

Záverečné turnaje Oblastných majstrovstiev, niekoľko úspechov na medzinárodnej scéne, či ukončenie kariéry legendárneho Lee Chong Weia... Aj taký bol uplynulý mesiac, ktorý si v skratke môžete pripomenúť.


Oblastné majstrovstvá

1.júna sa v Košiciach a Púchove konali Oblastné majstrovstvá juniorov, na ktorých ziskom troch zlatých medailí zažiarila hráčka oddielu DBK Bratislava Lucia Vojteková. V Košiciach si po dva triumfy na konto pripísali Natália Tomčová a Peter Kováč. Čítajte viac.

8.júna sa v Košiciach a Žiline odohrali Oblastné majstrovstvá v kategórii do sedemnásť rokov. Z oboch podujatí sa ziskom hetriku najúspešnejšou hráčkou stala Prešovčanka Júlia Chmurovičová. Čítajte viac.

Na oblastných majstrovstvách v kategórii do pätnásť rokov, ktoré sa 15.júna konali v Bratislave a Prešove, sa najviac darilo Petrovi Petrovičovi, Jánovi Dzurňákovi a Ester Staškovej. Všetci traja totiž dokázali zaknihovať víťazstvo v dvoch disciplínach. Čítajte viac.

Medzinárodné podujatia

Ani Milan Dratva, ani Martina Repiská nezaznamenali na International Challenge podujatí v azerbajdžanskom Baku výraznejší výsledok. Čítajte viac.

Slovenská reprezentantka Martina Repiská sa na medzinárodnom International Series podujatí na Mauríciu prebojovala do štvrťfinále, za ktoré do svetového rebríčka zinkasovala skvelých 1370 bodov. Čítajte viac.

Siedma nasadená Turkyňa Neslihan Yigit bola v osemfinálovom stretnutí európskych hier nad sily našej Martiny Repiskej. Čítajte viac.

Slovenský reprezentant Milan Dratva si na prvom africkom turnaji počínal naozaj výborne. Nielenže zdolal nasadeného hráča, a prebojoval sa až do štvrťfinále, no na konto do svetového rebríčka si pripísal aj skvelých 1370 bodov. Čítajte viac.

Mládežníčke a juniorské medzinárodné turnaje

Na 34.ročníku medzinárodného turnaja družstiev FZ FORZA Cup v Českom Krumlove obsadili reprezentanti oddielu BKR Púchov siedme miesto. Čítajte viac.

Úspech v podobe bronzovej medaily dosiahla Natália Tomčová na turnaji Serbian U17 International, kde sa jej ako jedinej zo všetkých reprezentantov podarilo prejsť štvrťfinálovým duelom a zaistiť tak cenný skalp slovenskej výprave. Čítajte viac.

Úspech v podobne dvoch bronzových medailí a jedného striebra zaznamenali mladí Slováci, menovite Andrej Suchý, Lívia Klačanská a Charlottka Hálová, ktorí štartovali na mládežníckom podujatí Serbian Youth International. Čítajte viac.

Z domova

Športovo-technická komisia SZBe uzavrela a vydala termínový kalendár všetkých oficiálnych súťaží SZBe na druhú polovicu sezóny 2019. Čítajte viac.

Členská konferencia, ktorú 9.júna hostil Sliač, bola pre Generálneho sekretára Slovenského zväzu bedmintonu Petra Tarcalu tou poslednou v jeho funkcii. Čítajte viac.

Na septembrových Majstrovstvách Európy družstiev do sedemnásť rokov si Slováci v skupine číslo dva postupne sily zmerajú s Nemeckom, Škótskom a Ukrajinou. Čítajte viac.

Aj tento rok Slovenský olympijský tím spúšťa grantový projekt Ukáž sa!, v ktorom jednotlivci či kolektívy môžu získať na podporu svojho športu až 10 000 EUR! Čítajte viac.

Zo sveta

Definitívny koniec kariéry svetoznámeho Lee Chong Weia je tu! Malajzijský bedmintonista sa pre tento radikálny krok rozhodol ešte predtým než siahol na vytúžené zlato z olympiády, no ako sám a v slzách informoval na tlačovej konferencii, tento krok bol nevyhnutný. Čítajte viac.

V poradí tretie európske hry sa v roku 2023 uskutočnia v susednom Poľsku, v meste Krakov. To, či bude súčasťou programu aj bedminton je zatiaľ otázne, no všetci veríme, že po dvoch ročníkoch kedy na tak prestížnom podujatí nechýbal, to nebude inak ani do tretice.

Králi a kráľovné Európy boli korunovaní. Druhé európske hry, ktoré sa konali v bieloruskom Minsku spoznali svojich víťazov, ktorými sa stali Dán Anders Antonsen v dvojhre mužov, jeho krajanka Mia Blichfeldt v dvojhre žien, Angličania Marcus Ellis/Chris Langridge v štvorhre mužov, Holanďanky Selena Piek/Cheryl Seinen v štvorhre žien a Angličania Marcus Ellis/Lauren Smith v mixe. Čítajte viac.

3. 7. 2019